OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NARODZENIE PAŃSKIE – NIEDZIELA- 25.12.2022

1. Chrystus stał się człowiekiem, abyśmy mogli stać się dziećmi Bożymi (z liturgii Kościoła). Wdzięczni Bogu za dar Wcielenia Syna Bożego, które po raz kolejny w życiu możemy celebrować, składamy serdeczne życzenia, wszystkim Parafianom i Gościom! Życzymy, aby miniony czas Adwentu i obecny Okres Narodzenia Pańskiego, wydał w naszym życiu piękne owoce wzrostu duchowego, pogłębionego życia liturgicznego i sakramentalnego, otwarcia na charyzmaty Ducha Świętego oraz radosnego, pełnego zdrowia, wzajemnej miłości i pokoju, budowania Królestwa Bożego w naszej Wspólnocie Parafialnej. Niech nasze Rodziny i wszyscy mieszkańcy Parafii,
czują się objęci modlitwą i błogosławieństwem ze żłóbka Nowonarodzonego Chrystusa oraz zapragną aktywnego współtworzenia życia parafialnego. Pełnych pokoju i miłości Świąt Narodzenia Pańskiego!

2. W liturgii tygodnia radosna Oktawa Narodzenia Pańskiego: W poniedziałek święto św. Szczepana, dk. i m.- Msze święte w układzie niedzielnym, we wtorek święto św. Jana, ap. i ew.- Msza św. będzie wieczorem o 18:00, jest to również Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego- pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych lub powstańczych, w ten dzień przypadają również imieniny bp. Jana Glapiaka, którego polecamy Bożej łaskawości, w środę święto św. Młodzianków, mm.- po Mszy wieczornej błogosławieństwo małych dzieci, w piątek święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa- Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin, składamy serdeczne życzenia wszystkim Członkom Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny, w sobotę ostatni dzień roku kalendarzowego- nabożeństwo z tej okazji po Mszy wieczornej.

3. Rozesłanie Kolędników Misyjnych wraz z inscenizacją- w drugi dzień Świąt, 26.12.2022
-w Zbęchach na Mszy św. o 10:00, a w kościele parafialnym o 11:30. Kolędnicy przychodzą w strojach. W tym roku naszym wsparciem ogarnięta jest Papua Nowa Gwinea. Kolędnicy z Jerki rozpoczną kolędowanie we wtorek, 27.12.2022, od godz. 14:00- ul. Łąkowa, 3 Maja,
Pl. Powstańców, Szkolna i Leszczyńska oraz 1.01.2022, również od 14:00, ul. Polna, Ogrodowa i os. Witosa, kolędnicy w Zbęchach będą kolędować w całej wsi, w niedzielę, 8.01.2022, od godz. 13:00.

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi- Światowy Dzień Modlitw o pokój. W ten dzień można dostąpić odpustu zupełnego za pobożne i publiczne zmówienie hymnu
O Stworzycielu Duchu przyjdź. Msze święte: o 10:00 w Zbęchach oraz o 11:30 i 13:00 w kościele parafialnym.

5. Życzliwym Parafianom dziękujemy za ofiarowanie, oprawienie i wniesienie choinek do kościoła parafialnego i kaplicy w Zbęchach, za budowę szopek betlejemskich i przystrojenie naszych świątyń. Bóg zapłać!

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, oraz za wszystkie ofiary składane rzecz parafii. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Rutkowski, Jakubowski, Kostrzewa, Zajcher.
O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Nowaczyk i Majchrzak.

7. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem ,,5 minut z Bogiem” na styczeń, ,,Mały Przewodnik” dla dzieci oraz ,,Misyjne Drogi”.