OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3. NIEDZIELA ADWENTU- 17.12.2023

1. Z naszej wspólnoty, odszedł do wieczności, śp. Stanisław Małecki z Gierłachowa. Pogrzeb odbędzie się we wtorek, 19.12., o godz. 10:00, a pochówek na cmentarzu parafialnym w Jerce. Wieczny odpoczynek, racz Mu dać, Panie…

2. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin oraz zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. W przyszłą niedzielę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Msze niedzielne z IV niedzieli Adwentu. Pasterki: o 22:00 w Zbęchach i 24:00 w kościele parafialnym.

4. Ostatnie roraty w poniedziałek, środę i piątek o 18:00. Dzieci prosimy o wykonanie kartek świątecznych ze Świętą Rodziną, z własnymi życzeniami dla chorych i starszych Parafian.

5. Dzisiaj Koło Misyjne rozprowadza sianko wigilijne- 5zł.

6. Z tyłu kościoła znajduje się puszka z oznaczeniem Caritas. Ofiary z tej puszki są przeznaczone na działalność charytatywną Koła Caritas w naszej Parafii.

7. Serdecznie polecamy flagi Powstania Wielkopolskiego. Mamy jeszcze około 50 sztuk. Niech nasze miejscowości uroczyście zaczerwienią się powstańczymi barwami, w 105 rocznicę wybuchu tego zwycięskiego zrywu Wielkopolan. Są jeszcze świece wigilijne- 20 zł i 10 zł. Opłatki zostały już tylko małe- na sztuki- ofiara co łaska.

8. Akcja “Paczuszka dla maluszka” trwa do 6.01.

9. W czwartek, 21.12., odbędzie się parafialna spowiedź adwentowa. W kościele parafialnym, kapłani będą spowiadać od 9:00-10:00 oraz od 19:30-20:30. W kaplicy w Zbęchach, od 16:00- 16:45.

10. Obchód chorych w piątek, 22.12., od 10:00. Chętne osoby można zgłaszać do czwartku.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z os. Witosa: Jankowski, Maćkowiak, Maciejewski, Mielcarek. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Chudziak i Pawlik.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii. W tym tygodniu założono nowe szafy i zabezpieczenia elektryczne. Życzliwym Parafianom dziękujemy za pomoc w odzyskaniu złomu i wywiezienie gruzu.

13. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” oraz ,,Misyjne Drogi”. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia i spokojnego przygotowania do Świąt.