OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA- 26.11.2023

Powstanie Wielkopolskie

Już w najbliższą niedzielę będzie można się zapatrzyć we flagi Powstania Wielkopolskiego. Przygotuj się do obchodów 105 rocznicy Zwycięskiego Powstania:)

1. Dzisiaj ostatnia niedziela roku kościelnego, za tydzień I Niedziela Adwentu, rozpoczynająca nowy rok liturgiczny, pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła.

2. W liturgii tygodnia: w czwartek święto św. Andrzeja, ap.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. i adoracja, w piątek od 17:00. Obchód chorych będzie w piątek, 22.12., przed Wigilią. Nabożeństwo pierwszosobotnie z różańcem i mszą św., w sobotę, o 7:45, a po mszy spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w sali parafialnej.

4. Przy wyjściu z kościoła można nabyć wieńce adwentowe, rozprowadzane przez Koło Misyjne. Koszt produkcji wieńca, to 25 zł. Wieńce poświęcimy w przyszłą niedzielę po mszach św.

5. Do nabycia są również flagi Powstania Wielkopolskiego. Jest to forma cegiełki na rzecz namalowania muralu upamiętniającego Powstańców pochodzących z Jerki. Zachęcamy do zaopatrzenia się we flagi, którymi udekorujemy nasze ulice w 105 rocznicę tego zwycięskiego powstania, z którego możemy być dumni jako Wielkopolanie. Koszt produkcji flagi 40zł.

6. W przyszłą niedzielę członkowie Parafialnego Koła Caritas, będą rozprowadzać Kalendarze Adwentowe z czekoladkami dla najmłodszych, z duchowym przesłaniem (14zł). Dochód będzie przeznaczony na działalność Caritas w naszej parafii.

7. W poniedziałek, o 16:00, spotkanie Kolędników Misyjnych.

8. Akcja,,Paczka dla niemowlaczka”, trwa jeszcze do końca listopada.

9. W czwartek o 19:00, zapraszamy do Kina Parafialnego, na film mówiący o niezwykłej historii błogosławionych męczenników, z czasów wojny domowej w Hiszpanii, w latach 1936-1939.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z os. Witosa: Józefowicz, Metzner, Kapturczak, Banaszak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Michalska i Maćkowiak.

11. W przyszłą niedzielę, 3.12., o 15:00, zapraszamy do sali parafialnej, na spotkanie z księdzem Tomaszem Kancelarczykiem ze Szczecina, prezesem Fundacji Małych Stópek i głównym koordynatorem akcji „Paczuszka dla Maluszka”. Temat spotkania: Każdy dzień jest dobry, by bronić życia. Po spotkaniu będzie można nabyć książki.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. Obecnie zbieramy na uregulowanie rachunku na materiały budowlane.

13. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik” dla dzieci oraz ,,Misyjne Drogi”. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!