OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3. NIEDZIELA WIELKANOCY- 18.04.2021

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Biblijną rozpoczynającą Tydzień Biblijny oraz Narodowe czytanie Pisma Świętego. Niech kontakt z żywym Słowem Bożym stanie się naszą chrześcijańską codziennością wpływającą na nową jakość naszego życia. Za tydzień 4. Niedziela Wielkanocy, która w Kościele jest obchodzona jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

2. We wtorek 20.04.- 19. rocznica ingresu ks. Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego. Polecamy Bożej Opatrzności Jego posługę w naszej Archidiecezji. Pamiętajmy o naszym Pasterzu w osobistych modlitwach.

3. W piątek 23.04- uroczystość św. Wojciecha, bp. i m., głównego patrona Polski. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przypominamy o wezwaniu do przestrzegania obostrzeń sanitarnych w czasie celebracji liturgicznych. W naszym kościele może przebywać 20 osób, dla pozostałych będą ławki i krzesła przed świątynią z zachowaniem dystansu, dla chorych, starszych i czujących lęk przed zakażeniem- transmisja na żywo. Prosimy o wyrozumiałość i dbanie o siebie nawzajem w tym trudnym czasie.

5. W gablocie znajduje się informacja Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska dotycząca składowania odpadów szkodliwych przez nieuczciwych najemców obiektów lub terenu.

6. Spotkanie przedstawicieli Rodziców Dzieci I- Komunijnych i Rodziców Dzieci klas II- w środę o 19.00. Prosimy o wybranie swoich przedstawicieli- reprezentujących obie grupy Rodziców.

7. Pierwsza spowiedź Dzieci I- Komunijnych w sobotę 24.04. o 12.00. Po spowiedzi poświęcenie medalików i próba.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu m.in.: pomalowano ściany w kolorze, położono płytki w korytarzu i aneksie kuchennym, zamontowano urządzenia sanitarne w łazienkach.

9. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci o Świętym Wojciechu oraz modlitewnik na miesiąc maj ,,31 dni z Maryją”-3,50 zł.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Jakubowski, Józefiak, Musielak, Stężycki, Kubera. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Bródka i Dziubała.