OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3. NIEDZIELA WIELKANOCY – 23.04.2023

1. Dzisiaj w Kościele Niedziela Biblijna, początek Tygodnia Biblijnego oraz Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Z tyłu Kościoła są wyłożone karteczki zawierające odnośniki biblijne. Zachęcamy do wylosowania i rodzinnego przeczytania fragmentu Pisma Świętego, w duchu wiary i modlitwy. Na stoliku są wyłożone również różne pozycje książkowe dotyczące Biblii, z księgozbioru poprzednich proboszczów. Można je nabyć w formie kiermaszu, za dobrowolną ofiarę, która będzie przekazana na cele misyjne. Dzisiaj o 12:00 odpust św. Wojciecha w Dalewie, a o 15:00 spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.

2. W liturgii tygodnia: w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha, bp. i m., głównego patrona Polski, we wtorek święto św. Marka, ew., w sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, dz. i dK., patronki Europy oraz Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Odpust w Choryni, w sobotę o 18:00. Za tydzień Niedziela Dobrego Pasterza- Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

3. Kino Parafialne, w czwartek o 19:00. Zapraszamy na film o życiu i misji św. Faustyny Kowalskiej. Cieszymy się, że jest coraz więcej chętnych. Zapraszamy kolejnych uczestników do oglądania dobrych filmów i budowania wspólnoty przy ciastku i herbacie.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, w sobotę, 29.04.2023. Tym razem będzie obowiązywał podział na dwie grupy. Grupa I spotyka się o godz. 11:00, grupa II o godz. 12:30. Podział na grupy znajduje się w gablocie. W razie pytań, można się kontaktować pod numerem tel.: 884-111-347.

5. Próby przed uroczystością I Komunii św., odbędą się w kolejne soboty 6. i 13.05. o 11:00. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców, 13.05 od 10:00. Ostatnia katecheza i poświęcenie książeczek, w niedzielę, 7.05., po Mszy o 11:30. Komunia św. odbędzie się 14.05., o godz. 10:00.

6. W gablocie znajduje się informacja o rekolekcjach dla par małżeńskich na Świętej Górze. Termin od 12-13.05., koszt 320zł od osoby. Spotkanie otwarte dla wszystkich, w sobotę, 13.05. o 15:00, w bazylice świętogórskiej. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej.

7. Życzliwym Parafianom dziękujemy za pomoc w demontażu starej meblościanki i sprzątanie garażu, w którym będzie tworzona nowa zakrystia z ogólnodostępnym zapleczem sanitarnym.
W sobotę o 9:00, prosimy silnych mężczyzn do pomocy w sprzątaniu piwnic i starego probostwa.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, za kwiaty oraz wszystkie ofiary składane na rzecz parafii.
O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Śremskiej: Kruk, Grzelczyk, Napierała, Ptaszyński.
O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Iwanowska i Kapitaniak.

9. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” oraz modlitewniki: ,,31 dni z Maryją”- rozważania na maj- 5zł, ,,Św. Jan Paweł II Apostoł Miłosierdzia”- 10 zł oraz ,,Miłosierdzie Boże”- 15 zł. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego świętowania. Szczęść Boże!