OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 3.03.2024

1. Z naszej wspólnoty, odeszła do wieczności, śp. Genowefa Bartkowiak z Jerki. Pogrzeb odbył się w środę, 28.02.2024, a pochówek, na cmentarzu parafialnym.

2. Dzisiaj przeżywamy odpust parafialny- święto naszej wspólnoty. Po sumie, zapraszamy do wspólnego biesiadowania przy zupie z kotła, kawie i cieście, pod naszą nowo powstałą wiatą.

3. Dzisiaj również rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje parafialne, które prowadzi świecki ewangelizator, mąż i ojciec rodziny, ze wspólnoty maryjnej ,,Tota Tua”. Msze święte z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy- o 16:00 w Zbęchach i o 18:00 w Jerce. Po mszy świętej o 18:00, będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, do godziny 20:00. Od poniedziałku do środy będą również rekolekcje szkolne w ZS w Jerce. Otoczmy modlitwą dzieci i młodzież, a także siostry zmartwychwstanki z Poznania, które poprowadzą nauki.

4. W najbliższy wtorek, o godz. 18:00, będzie uroczysta msza św., z okazji rocznicy poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale, o stałych porach.

5. W przyszłą niedzielę, zbiórka do puszek, na dzieło pomocy misjonarzom ,,Ad Gentes”.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary na nasze remonty, kwiaty i daninę diecezjalną. W tym tygodniu rozpoczęło się ocieplanie dachu nad nową zakrystią i toaletami. Dziękujemy również panu sołtysowi i mieszkańcom Gierłachowa, za zbiórkę pieniędzy, na wywóz śmieci z cmentarza i przekazaną kwotę 3700zł.

7. W sobotę, 9 marca, od 10:00-13:00, zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych, do wykonywania palm wielkanocnych wraz z Kołem Misyjnym. Palmy będą rozprowadzane 9 i 10 marca, oraz 16 i 17 marca. Ofiary są przeznaczone na cele misyjne.

8. Zachęcamy do udziału w Misterium Męki Pańskiej, w sobotę 23 marca. Informacje na plakacie.

9. Zachęcamy również do udziału w naszej pielgrzymce parafialnej, śladami św. Faustyny, od 22-25 maja. Koszt 900 zł. Zapisy, z wpłatą 200zł. Zgłaszają się już chętni z innych parafii.

10. W czwartek, o 19:00, zapraszamy do kina parafialnego, na film o ostatnim tygodniu ziemskiego życia Chrystusa.

11. W piątek, 8 marca, o godz. 20:00, wyruszy z Lubinia Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie internetowej: www.edk.org.pl.

12. Dziękujemy za ofiarę na świece oraz sprzątanie kościoła i kaplicy. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. 3 Maja: Roszak, Ratajszczak, Michałkowski nr 18, Wabinski. O sprzątanie kaplicy, prosimy Rodziny: Jędrzejczak i Kuśnierek.

13. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” oraz ,,Mały Przewodnik” dla dzieci. Do zabrania ,,Dobre Nowiny”. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!