OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 7.03.2021

1. W minionym tygodniu, z naszej Wspólnoty Parafialnej, odeszli do wieczności: śp. Kazimiera Konik i śp. Józef Sołtysiak z Jerki oraz śp. Zbigniew Walczak ze Zbęch. Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…

2. Przeżywamy Rekolekcje Parafialne, które prowadzi ks. Wojciech Pal- kapłan i psycholog z diecezji Bielsko- Żywieckiej. Dzisiaj Msze św. z homilią w porządku niedzielnym, Msza św. transmitowana o 11.30, po Mszy- katecheza dla dzieci I-Komunijnych z poświęceniem książeczek do nabożeństwa, wieczorem o 20.00- konferencja dla dorosłych o wychowaniu, Adoracja, Spowiedź św., o 21.00 Apel Jasnogórski. Jutro ostatni dzień rekolekcyjny- o 8.00 Msza św. transmitowana na zakończenie z nauką ogólną i błogosławieństwem. W czasie rekolekcji biuro parafialne nieczynne. W razie pilnych spraw, prosimy o kontakt telefoniczny.

3. W jutrzejszy poniedziałek- 8 marca, nie będzie Mszy św. wieczornej.

4. W sobotę 13 marca 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Polecamy Jego pontyfikat Opatrzności Bożej.

5. Przypominamy również o rekolekcjach internetowych, pt.: ,,Praca nad sobą”, głoszonych przez ks. Wojciecha Pala. Szczegóły na stronie naszej parafii.

6. Nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa- w piątki o 17.30, Gorzkie Żale (transmitowane) poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia w niedziele o 15.00.

7. Modlitwy za wstawiennictwem św. Józefa w czwartki po wieczornej Mszy św. W sposób szczególny polecamy wszystkie Rodziny naszej Parafii. W czwartek 11 marca po Mszy św. wieczornej Adoracja i Spowiedź św. od 19.15 do 20.00. Będzie spowiadał kapłan z innej parafii.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu m. in. zamontowano brodzik prysznicowy w łazience przy pokoju gościnnym, założono podwieszany sufit w korytarzu, uzupełniono urządzenia hydrauliczne w kotłowni, zakupiono 6 grzejników elektrycznych do kaplicy w Zbęchach. Za tydzień składka będzie przeznaczona na inwestycje parafialne.

9. Życzliwym Parafianom dziękujemy za podcinkę gałęzi, wywóz starego ogrodzenia, wyrwanie korzeni i wywóz gruzu oraz zamiecenie maszyną terenu wokół kościoła. Bóg zapłać!

10. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki” dla dziecio św. Józefie, Dwumiesięcznik ,,Misyjne Drogi”. Do zabrania– ,,Dobre Nowiny”.

11. Podejmujemy projekt wsparcia dla Misji, pt.- ,,Zbieramy Dobre Monety”. Na parapecie okna z tyłu kościoła jest wystawiony karton, do którego możemy wrzucać monety i banknoty w aktualnym w obiegu, lub wycofane z użycia. Jest to zbiórka na rzecz dzieci z domu dziecka w Boliwii. Szczegóły na plakacie w gablocie.

12. W zakrystii do nabycia Paschaliki Caritas na stół wielkanocny- 7 zł.

13. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Lubinia 12. marca. Organizowane są dwie trasy: Lubiń- Świerczyna i Lubiń- Rawicz. Szczegóły oraz zapisy są dostępne na stronie internetowej www.edk.org.pl.