OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA,
KRÓLA WSZECHŚWIATA – UROCZYSTOŚĆ-20.11.2022

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA,

KRÓLA WSZECHŚWIATA – UROCZYSTOŚĆ-20.11.2022

1. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Leokadia Sztul z Gierłachowa, która została pochowana w miniony wtorek, 15.11.2022, na cmentarzu parafialnym w Lubiniu. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…

2. Dzisiaj ostatnia niedziela Roku Kościelnego, za tydzień pierwsza niedziela Adwentu. W liturgii tygodnia: w poniedziałek Ofiarowanie NMP, we wtorek św. Cecylii, dz. i m.- patronki śpiewaków kościelnych i organistów, składamy życzenia Panu Organiście, modląc się o łaskę zdrowia dla Niego, życzymy również zapału i wzrostu duchowego naszej scholi dziecięcej wraz z Opiekunkami, w czwartek wsp. św. męczenników wietnamskich Andrzeja i towarzyszy.

3. Dzisiaj gościmy wolontariuszy z wolontariatu misyjnego ,,Czadowy Ekonom” ze Śremu, którzy po Mszach będą rozprowadzać artykuły z krajów misyjnych. O 15:00, w sali parafialnej, spotkanie dla Grupy Misyjnej i wszystkich chętnych.

4. W tym tygodniu Msza św. we wtorek będzie wieczorem o 18:00. Biuro parafialne nieczynne.
W nagłych sprawach można kontaktować się telefonicznie.

5. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło– wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę– we wszystkich kościołach w Polsce– pragniemy modlić się w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.

6. Za tydzień, w sobotę i niedzielę 26.11. i 27.11., po każdej Mszy św., w kościele parafialnym, odbędzie się kiermasz wieńców adwentowych, które poświęcimy w I Niedzielę Adwentu- na każdej Mszy św. Cena każdego wieńca, to minimum 25zł.

7. We wtorek, o 17:00, w małej sali parafialnej, odbędzie się próba Kolędników Misyjnych.

8. W przyszłą sobotę, 26.11.2022, o 11.00 odbędzie się ingres Ks. Biskupa Szymona Stułkowskiego do Bazyliki Katedralnej Wniebowzięcia NMP w Płocku. Otoczmy modlitwą ks. biskupa, który wielokrotnie gościł w naszej parafii. Prośmy dla Niego o potrzebne łaski i wstawiennictwo
św. Stanisława Kostki, patrona diecezji płockiej.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz za wszystkie ofiary składane rzecz parafii.
Bóg zapłać! O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Gintrowicz, Podrzycki, Zajcher, Machowiak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Staśkiewicz i Gołembka.

10. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik” dla dzieci, do zabrania ,,Dobre Nowiny” i biuletyn informacyjny Caritas. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia!

11. Ogłoszenie spoza parafii. Pani Sołtys Jerki informuje, że Mieszkańcy Gminy Krzywiń mogą składać wnioski o preferencyjny zakup węgla kamiennego dla gospodarstw domowych. Wnioski można składać do 30.11.2022., w Urzędzie Miasta i Gminy w Krzywiniu, w punkcie obsługi interesanta na parterze- Kancelaria przy wejściu głównym. Wnioski można również składać internetowo za pomocą platformy EPUAP. Cena jednej tony objęta zakupem preferencyjnym nie przekroczy kwoty 2000zł.