OGŁOSZENIA PARAFIALNE -30. NIEDZIELA ZWYKŁA-29.10.2023

1. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Stanisława Jankowska z Gierłachowa. Pogrzeb odbył się we wtorek, 24.10., a pochówek w Lubiniu. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…

2. W liturgii tygodnia: w środę uroczystość Wszystkich Świętych, w czwartek Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w sobotę wsp. św. Karola Boromeusza, bp.

3. Dnia 1 listopada, msza święta, w naszym kościele, o godz. 8.00, a następnie o 10.00, na cmentarzu parafialnym. Po Mszy św., spod kaplicy, wyruszy procesja żałobna wokół cmentarza z błogosławieństwem grobów. W tym dniu, mamy obowiązek uczestniczenia we mszy św.

4. 2 listopada, msze święte, w kościele parafialnym o 8:30 i 18:00 oraz w Zbęchach o 16.00.

5. Odpust zupełny, jeden raz, za jednego zmarłego w danym dniu, można uzyskać od 1 listopada godz. 12.00 do 2 listopada godz. 24.00, we wszystkich kościołach oraz kaplicach, za pobożne nawiedzenie świątyni i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

6. Od 1-8 listopada, można również uzyskać odpust zupełny, dla dusz czyśćcowych. Odpust zyskuje ten, kto nawiedzi cmentarz oraz wypełni zwykłe warunki, czyli będąc w stanie łaski uświęcającej, przystąpi do Komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza, i odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz jakąkolwiek modlitw w intencjach wyznaczonych na ten dzień przez Ojca Świętego.

7. Nabożeństwa różańcowe do wtorku. Dodatkowe nabożeństwo różańcowe odbędzie się w poniedziałek, 30.10., o 19:30- w kaplicy w Zbęchach. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W najbliższy wtorek msza św. będzie rano, o 8:30, a ostatnie nabożeństwo różańcowe po tej mszy św. Również we wtorek, odbędzie się „Korowód Świętych i Aniołów”. Dzieci wraz z opiekunami, wyruszą o godz. 16:00 spod kościoła, aby z radosnym śpiewem przejść ul. Kościańską, Działkową i Nową, wracając do kościoła. Po przemarszu, w sali parafialnej, odbędzie się balik dla dzieci z poczęstunkiem. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału. Mile widziany strój świętego lub anioła.

9. Od 2 listopada różaniec z wymieniankami za zmarłych, od poniedziałku do soboty o 17.30. Wymienianki jednorazowe można wrzucać do dużej skarbony z tyłu kościoła. Kartki do zapisania imion zmarłych są wyłożone na stojaku z prasą katolicką.

10. Wymienianki roczne można zamawiać do wtorku, 31.10.

11. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Odwiedziny chorych, w piątek od 10:00. Spowiedź św. wraz z adoracją, w piątek od 17.00, msza św. o 18.00. Nabożeństwo pierwszosobotnie o 7.45, różaniec o 8.00 i msza św. o 8.30.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Kościańskiej: Wieczorek, Dzwończak, Brukiewicz, Jędrzejczak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Kąkolewska i Golak.

13. Do nabycia:,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem,,5 minut z Bogiem” oraz „Mały Przewodnik” dla dzieci. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!