OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 13. NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.2021

1. Rozpoczęliśmy czas wakacji. Wszystkim zaangażowanym w dzieło edukacji, dzieciom i młodzieży życzymy dobrego wypoczynku w bliskości Boga i życzliwych ludzi. W miesiącach lipcu i sierpniu (oprócz I soboty lipca) nie będzie Mszy porannych w sobotę.

2. 20 czerwca br. ks. Abp Stanisław Gądecki zniósł dyspensę od udziału we Mszy świętej. Osoby zdrowe mają więc obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Msza święta transmitowana jest odtąd pomocą tylko dla osób chorych i niewychodzących z domu.

3. Od soboty 26.06.2021 w miejscach kultu religijnego obowiązuje limit – maks. 75% obłożenia. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

4. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wsp. św. Ireneusza, bp. i m., we wtorek uroczystość św. app. Piotra i Pawła- taca na potrzeby Stolicy Świętej, w sobotę święto św. Tomasza, ap.

5. Ostatnie nabożeństwa czerwcowe w kościele parafialnym- od poniedziałku do środy po Mszach świętych o 18.00.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w Zbęchach w czwartek od 15.30 i Msza św. o 16.00, Spowiedź św. w kościele parafialnym w piątek od 17.00, adoracja w ciszy i Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o 18.00, w sobotę 15-minutowe rozważanie na temat Ewangelii o 7.45, Różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 8.00, Msza św. o 8.30.

7. Obchód chorych z sakramentami w piątek 2.07. od 10.00.

8. Archidiecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży JORDAN i Księża Filipini zapraszają na spotkanie młodych PARADISO, które odbędzie się 2 lipca 2021 r. na Świętej Górze w Gostyniu. Więcej informacji i rejestracja na stronie internetowej http://paradiso.org.pl. Zachęcamy do udziału zwłaszcza kandydatów do bierzmowania.

9. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki” oraz ,,Mały Przewodnik Katolicki”- podwójny numer na lipiec i sierpień- w cenie 8.90 wraz z kolorowanką biblijną i filmem o słynnych podróżnikach oraz do zabrania ,,Dobre nowiny”.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz za kwiaty. O najbliższe sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Łowieckiej: Wojciechowski, Panowicz, Ślotała, Dusza. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Borowski i Staśkiewicz.

11. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu odnowiono drewniane schody na probostwie.

12. Przeżywamy w Kościele Rok Święty Composteliański. Organizowana jest Gwiaździsta Pielgrzymka Drogami św. Jakuba w Polsce. Dodatkowe informacje na stronie internetowej https://camino.net.pl/2021/06/14/pielgrzymka-gwiazdzista-droga-sw-jakuba/ lub na plakacie w gablocie.

13. Wielki Odpust ku czci MB Wieleńskiej od 26.06-4.07. Informacje na plakacie w gablocie.