OGŁOSZENIA PARAFIALNE -31. NIEDZIELA ZWYKŁA- 5.11.2023

1. W liturgii tygodnia: w czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wsp. św. Leona Wielkiego, pap. i dK., w sobotę św. Marcina z Tours, bp., a w naszej Ojczyźnie Narodowe Święto Niepodległości- 11 Listopada. Polecajmy Bogu wszystkich poległych w walce o naszą wolność.

2. W najbliższy wtorek, msza św. będzie wieczorem, o 18:00.

3. Różaniec z wymieniankami za zmarłych, od poniedziałku do soboty o 17.30. Wymienianki jednorazowe można wrzucać do dużej skarbony z tyłu kościoła. Kartki do zapisania imion zmarłych są wyłożone na stojaku z prasą katolicką.

4. We współpracy z Fundacją Redemptoris Missio z Poznania, organizujemy akcję: „,Paczka dla niemowlaczka”. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie w gablocie. Zebrane artykuły można przynosić do zakrystii po mszach św. Trafią one do potrzebujących dzieci w krajach misyjnych.

5. W czwartek o 19:00, zapraszamy do Kina Parafialnego. Obejrzymy film o objawieniach maryjnych w Medjugorie.

6. Życzliwym Parafianom dziękujemy za usunięcie przestarzałych krzewów za dzwonnicą, za wykonaną pracę i użyczenie sprzętu. W przyszłości planujemy uporządkowanie tego terenu, i powiększenie parkingu oraz placu kościelnego. Jednocześnie, zgodnie zaleceniem biskupa, przygotowujemy się do rozbiórki starego probostwa, którego stan techniczny w środku, nie pozwala na dalsze użytkowanie, a koszty remontu są nieopłacalne. Nowe okna i drzwi z tego budynku zostaną odsprzedane. Dziękujemy również za prace wykonane przy instalacjach nagłośnienia.

7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Kościańskiej: Ryba, oraz z ul. Krótkiej: Juskowiak, Kaiser, Matyjaszczyk. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Skiba i Tyrka.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii, w minionym czasie zamontowaliśmy trzy okna, w nowej zakrystii, w toalecie i korytarzu oraz zapłaciliśmy ostatnie rachunki.

9. Na inwestycje w kaplicy filialnej w Zbęchach, od maja do października, zebraliśmy 2736zł, Kwotę tę przeznaczymy na szpachlowanie i malowanie nawy głównej. Składka inwestycyjna jest przeprowadzana w drugą niedzielę miesiąca.

10. Do nabycia: “Przewodnik Katolicki”, “Mały Przewodnik” dla dzieci oraz “Misyjne Drogi”.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!