OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5. NIEDZIELA ZWYKŁA- 7.02.2021

1. W liturgii tygodnia: w środę wsp. św. Scholastyki, dz., w czwartek NMP z Lourdes- Światowy Dzień Chorego- Msza św. wieczorna z udzieleniem Sakramentu Chorych- dla osób chorujących,  przygotowujących się do operacji oraz w podeszłym wieku. Przystępując do tego sakramentu należy być w stanie łaski uświęcającej.

2. Zakończyliśmy akcję Kolędników Misyjnych. Na rzecz masajskich dzieci zebraliśmy 2656,80zł. Opiekunowie dziękują dzieciom za pomoc w kolędowaniu, liczny udział, piękne zaangażowanie się w odegranie inscenizacji mimo trudności. Podziękowanie dla Pana Kuby i Pani Doroty Chmielewskiej za nagranie filmów, Panu Zbyszkowi Turkowi za ich umieszczenie na stronie internetowej oraz Firmie ,,Lira” za udostępnienie miejsca zbiórki ofiar.

3. Państwu Celi dziękujemy za ofiarowanie choinek oraz większej Ekipie Życzliwych Parafian za ich demontaż wraz z wywiezieniem i utylizacją. Bóg zapłać za miłą współpracę. Dziękujemy również Życzliwej Parafiance za uszycie i ofiarowanie pokrowców na sztandary.

4. Dziękujemy za rozebranie żłóbka, sprzątanie kościoła i kaplicy oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ulicy Ogrodowej: Kaźmierczak, Michałowicz, Wachowiak- junior, Wachowiak- senior. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Nowak i Kokocińska.

5. W związku z wprowadzonym przez Papieża Franciszka Rokiem Św. Józefa w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać modlitwy do tego świętego Patrona. W najbliższy czwartek oraz każdy II czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie adoracja do godz. 20.00 z możliwością skorzystania ze spowiedzi u kapłana z innej parafii. Spowiedź ta od 19.15. Zachęcamy do korzystania z tej łaski.

6. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz Parafii. W tym tygodniu min. zamontowano okno balkonowe z drzwiami, co daje możliwość wychodzenia z sali na ogród, rolety zewnętrzne celem zaciemnienia pomieszczenia w razie przedstawień, koncertów, itp. oraz instalacje elektryczne.

7. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci– o św. Walentym. Za darmo można zabrać ,,Dobre Nowiny” oraz Kalendarz Archiwum Archidiecezjalnego.

8. Sprzątanie kościoła w soboty odbywa się o nowej godzinie- po zakończeniu Mszy św. o 8.30, czyli od ok. 9.00/ 9.10.