OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 11. NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.06.2021

1. Z naszej Wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ś.p. Radomił Gardynik z Gierłachowa. Msza pogrzebowa w niedzielę 13.06. o 14.00 w kościele Narodzenia NMP w Lubiniu, pochówek na cmentarzu parafialnym w Lubiniu. Wieczny odpoczynek, racz Mu dać Panie…

2. Biskupi zgromadzeni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski zdecydowali, że 20 czerwca br. dyspensy zostaną zniesione jednocześnie we wszystkich diecezjach, w których do tej pory obowiązywały w związku z pandemią Covid-19. Osoby zdrowe mają więc obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane od przyszłej niedzieli- 20 czerwca.

3. Od Niedzieli 13.06.2021 Rząd RP zmienił limity osób w miejscach kultu religijnego:

Od 13 czerwca obowiązuje limit – maks. 50% obłożenia.

Od 26 czerwca obowiązuje limit – maks. 75% obłożenia.

Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

4. Za nami ,,tradycyjna oktawa” Bożego Ciała. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację uroczystej procesji na zakończenie oktawy. Dziękujemy za ustawienie krzeseł, niesienie baldachimu, sztandarów i feretronów oraz budowę ołtarzy: Mieszkańcom Zbęch, Mieszkańcom Gierłachowa, Mieszkańcom ul. Szkolnej i 3 Maja- numery nieparzyste. Dziękujemy również Mieszkańcom Zbęch za obsługę roczną, a także Panu Organiście, Ministrantowi Ceremoniarzowi, Służbie Liturgicznej, Dziewczynkom sypiącym kwiatki wraz z Rodzicami, Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji uroczystości oraz za wspólną modlitwę.

5. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wspomnienie bł. Michała Kozala, bp. i m., w czwartek wspomnienie św. br. Alberta Chmielowskiego zak.

6. Nabożeństwa czerwcowe w kościele parafialnym- od poniedziałku do soboty po Mszach świętych o 18.00, w niedzielę po Mszy o 11.30, w kaplicy w Zbęchach w niedzielę o 9.30.

7. Zbiórka dla ministrantów w czwartek po Mszy wieczornej o 18.00.

8. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki”- o św. Antonim
z Padwy, ,,Misyjne Drogi”.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz za ofiarę na świece i kwiaty, za kwiaty również dziękujemy Nowożeńcom. O najbliższe sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Łowieckiej: Dudkiewicz junior, Dudkiewicz senior, Maćkowiak, Ostrowska. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Pietrzak i Suchora.

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu m.in.: wykonano szlifowanie podłóg, położono dwie warstwy lakieru oraz zamontowano listwy podłogowe.