OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU- 27.11.2022

1. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Cecylia Mruk z Jerki, która została pochowana w minioną środę, 23.11.2022, na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…

2. Dzisiaj I Niedziela Adwentu, stanowiąca początek nowego Roku Kościelnego i duszpasterskiego, który będziemy przeżywać pod hasłem: ,,Posłani w pokoju Chrystusa”. Przy wyjściu z kościoła można nabyć wieńce adwentowe (cena minimalna 25zł) oraz katolickie kalendarze adwentowe z duchowym przesłaniem dla dzieci- 14 zł. Od przyszłej niedzieli będziemy rozprowadzać świece Caritas, duże 20zł, małe 10zł.

3. W liturgii tygodnia: w środę święto św. Andrzeja, ap., w sobotę, wsp. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

4. Roraty będą w poniedziałki, środy i piątki o 18:00. Do wspólnej modlitwy maryjnej zapraszamy całe rodziny. Dzieci mogą przynosić lampiony, a także prosimy o wykonywanie ozdobnych serc oraz kartek świątecznych z życzeniami dla osób starszych i chorych z naszej wspólnoty. Serca wrzucamy do koszyka, aby wziąć udział w losowaniu figurki Matki Bożej na zakończenie Mszy roratniej.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od 16.30 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. W sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o 7.45, Msza św. będzie wyjątkowo o godz. 8:00, a różaniec po Mszy św.

6. Odwiedziny chorych z sakramentami będą bliżej świąt.

7. Życzliwym parafianom dziękujemy za wykonanie pięknego wieńca adwentowego. W tym tygodniu zawisną na nim papierowe bombki, które będzie można zabrać do domu i przygotować paczkę w ramach akcji ,,Paczuszka dla Maluszka 2022”. W tym roku dary zostaną przekazane dla Domu Pomocy Społecznej w wielkiej Wsi (powiat wolsztyński). W paczkach można umieścić damskie środki higieny osobistej (np. mydła, szampony), pieluchy dla dzieci 4-5 lat, środki czystości (np. proszki do prania), suchą żywność (np. kasze, ryże, makarony), kolorowanki i kredki.

8. We wtorek, o 17:00, w małej sali parafialnej, odbędzie się próba Kolędników Misyjnych.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, kwiaty oraz za wszystkie ofiary składane rzecz parafii. Bóg zapłać! O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Mruk, Kubaida, Hasik, Glumiński. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Jędrzejczak i Kuśnierek.

10. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik” dla dzieci, do zabrania ,,Dobre Nowiny” i biuletyn informacyjny Caritas. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i dobrego czasu Adwentu! Szczęść Boże!