OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA ADWENTU- 18.12.2022

1. W liturgii tygodnia: w sobotę Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterki w naszej parafii: o 22:00 w Zbęchach, o 24:00 w kościele parafialnym.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte: o 10:00 w Zbęchach oraz o 11:30 w kościele parafialnym.

3. Ostatnie w tym roku roraty w poniedziałek, środę i piątek o 18:00. Wszystkich kandydatów do bierzmowania zapraszamy na roraty w środę, a po Mszy roratniej na półgodzinną adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek zakończenie rorat oraz ostatnie losowanie figurek. Dzieci prosimy o wykonanie kartek o tematyce Bożonarodzeniowej, wraz z życzeniami i podpisem, dla naszych starszych i chorych parafian.

4. We wtorek, o 17:00, w małej sali parafialnej, odbędzie się próba Kolędników Misyjnych.

5. Do czwartku można zgłaszać chorych do przedświątecznych odwiedzin z sakramentami. Obchód będzie w piątek od 10:00.

6. Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Gierłachowa serdecznie dziękujemy za ofiarowane artykuły spożywcze i przygotowanie posiłków dla kapłanów, w dniu spowiedzi dekanalnej.

7. Mamy jeszcze świece Caritas, duże 20zł, małe 10zł, opłatki – za dobrowolną ofiarę, oraz sianko na stół wigilijny- 3zł. Wolontariat misyjny ,,Czadowy Ekonom” ze Śremu poprosił nas o współpracę w rozprowadzaniu pierników świątecznych, na rzecz kupna tzw. ,,pakietów porodowych”, do przyjmowania bezpiecznych porodów kobiet w afrykańskim Czadzie. Paczki
z piernikami posiadają symboliczne ceny: Paczka prezentowa VIP- 100zł, mniejsza paczka prezentowa- 30zł, pierniki w kartonikach- 15zł oraz pierniki w opakowaniach foliowych- 10zł. Bóg zapłać za wsparcie akcji.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, oraz za wszystkie ofiary składane rzecz parafii. O kolejne sprzątanie, w piątek po Mszy wieczornej, prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Duda, Lajsner, Gromada junior, Wiśniewski. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Nowicka i Hasik.

9. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik” dla dzieci, o św. Janie Apostole oraz Archidiecezjalny Kalendarz Katolicki na 2023 rok- 5zł. Wszystkim życzymy błogosławionego ostatniego tygodnia Adwentu! Szczęść Boże!

10. Organizatorzy informują o pielgrzymce noworocznej do Medjugorie. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie i pod nr tel: 513-055-480, 608-884-851.