OGŁOSZENIA PARAFIALNE – IV NIEDZIELA ADWENTU- 20.12.2020

1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu, wykorzystajmy te ostatnie momenty przygotowania do świąt na pogłębioną modlitwę i refleksję. Roraty w tym tygodniu od poniedziałku do czwartku. Poniedziałek- środa o 7.00, czwartek o 8.30.
  1. Pasterka w naszej parafii: w Zbęchach o 22.00, w Jerce- o 24.00. Dla wspólnego bezpieczeństwa, prosimy o zachowanie dystansu, zasłanianie ust i nosa i rzetelne przestrzeganie limitów ilości osób w świątyni. Seniorów bardzo prosimy o pozostanie w domu i łączenie się z kościołem parafialnym poprzez transmisję internetową. Mamy świadomość, że te obostrzenia są dla nas wszystkich trudne, ale bądźmy odpowiedzialni i przyjmijmy je w pokorze dla naszego dobra.
  1. W liturgii tygodnia:w piątek 25.12. Narodzenie Pańskie -od tego dnia następuje przesunięcie godzin Mszy Świętych w niedziele i uroczystości. Msze św. w I i II Święto już w nowym układzie o godz. 8.00, 10.00 (w Zbęchach) i 11.30. Transmisja Mszy św. o 11.30. W ten dzień będzie dodatkowa Msza św o 13.00, aby nie kumulować się na Pasterce, w sobotę 26.12, święto św. Szczepana pierwszego męczennika- taca na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
    W przyszłą niedzielę święto Świętej Rodziny- Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin.
  1. W oktawie Narodzenia Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
  1. Najmłodszym Parafianom przypominamy o Rekolekcjach Adwentowych dla Dzieci, które są dostępne na naszej stronie internetowej (do 24.12.).
  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz za ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie w najbliższą środę 23.12, prosimy Rodziny z ul. Szkolnej: Kolańczyków, Marciniaków, Skorupskich i Rybczyńskich. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Kraśniewska i Kraśniewska.
  1. Trwa nabór na kolędników misyjnych. Ze względów bezpieczeństwa kolędowanie odbędzie się internetowo- śpiew dzieci zostanie nagrany i umieszczony stronie internetowej parafii. Dzieci ze Zbęch i Gierłachowa prosimy o zgłaszanie się do p. Grzegorza Kaźmierczaka (tel. 691 211 510), a z Jerki do p. Anny Józefiak (tel. 609 328 815). Rozesłanie kolędników odbędzie się 26 grudnia- w Zbęchach na Mszy św. o 10.00, w Jerce o 11.30. Kolejne spotkanie 2 stycznia (sobota) o 13.00. Ofiary w tym roku będzie można złożyć w kościele i w kaplicy już od świąt- do specjalnie oznaczonych skrzynek lub na konto parafialne z dopiskiem ,,Kolędnicy Misyjni”.
  1. Bardzo dziękujemy za ofiary na rzecz Parafii wpłacone na konto bankowe i złożone na tacę. W tym tygodniu rozpoczęły się wyburzenia ścian i remont na probostwie celem pozyskania dużej sali parafialnej, mniejszej sali dla dzieci i młodzieży oraz ogólnodostępnych toalet, wykonano instrukcje przeciwpożarowe dla wszystkich obiektów w parafii- kościoła i kaplic, wymieniliśmy gaśnice i uzupełniliśmy oznaczenia p. poż., zakupiliśmy nowe kołnierze dla ministrantów, pojemnik z kranikiem na wodę święconą, nowy kielich mszalny z pateną, oraz trzy komplety bielizny kielichowej. Bóg zapłać za troskę o materialne sprawy naszej Wspólnoty.
  1. Do nabycia prasa: Przewodnik Katolicki z dodatkiem ,,5 minut z Bogiem” na styczeń.
  1. W zakrystii można nabyć małe świece Caritas (7zł), opłatki duże lub małe na sztuki
    za dobrowolną ofiarę oraz kalendarze Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu na rok 2021- 2 zł.
IV NIEDZIELA ADWENTU- 13.12.2020