OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5. NIEDZIELA WIELKANOCY- 2.05.2021

1. Z naszej Wspólnoty Parafialnej odszedł do wieczności ś.p. Roman Jędrzejczak. Msza pogrzebowa odbędzie się w niedzielę 2.05 o 14.00, pochówek na cmentarzu parafialnym w Jerce.

2. Dzisiejsza zbiórka do puszek jest przeznaczona na Arcybiskupie Seminarium Duchowne w Poznaniu, które poleca się modlitwie wszystkich Parafian.

3. W liturgii tygodnia: w poniedziałek 3.05.- uroczystość NMP Królowej Polski- głównej Patronki Polski- Msze św. w porządku niedzielnym, we wtorek- wsp. św. Floriana, męczennika- w sposób szczególny modlimy się za wszystkich Strażaków o błogosławieństwo Boże w ich trudnej i szlachetnej służbie, w czwartek święto- św. app. Filipa i Jakuba, w sobotę uroczystość- św. Stanisława bp. i m.- głównego patrona Polski i Archidiecezji.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź św. w Zbęchach w czwartek od 15.30 i Msza św. o 16.00, Spowiedź św. w kościele parafialnym w piątek od 17.00, adoracja w ciszy i Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o 18.00.

5. Obchód chorych z sakramentami w piątek 7.05. od 10.00.

6. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym- w dni powszednie po Mszach wieczornych, a w niedziele po Mszy o 11.30, w kaplicy w Zbęchach- w dni powszednie o 19.00, a w niedziele przed Mszą św.

7. Druga spowiedź i ostatnia próba dzieci przed uroczystością I- Komunii św. w sobotę 8.05. o 12.00.

8. Uroczystość I Komunii św. w przyszłą niedzielę 9.05. na Mszach o 9.30 i 11.30. Chrzestnych, dziadków i rodzeństwo prosimy o zajęcie miejsc przed kościołem. W związku z limitami uczestników liturgii pozostałych Parafian prosimy o uczestnictwo we Mszach o 8.00
i dodatkowej Mszy o 15.00, po której będzie nabożeństwo majowe. Nie będzie majowego po 11.30.

9. W związku z Uroczystością I Komunii, Msza niedzielna w Zbęchach odbędzie się w sobotę 8.05. o 16.00, nie będzie Mszy o 10.00 w niedzielę 9.05.

10. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu m.in.: w dwóch pomieszczeniach położono sosnowe podłogi, wylano betonową posadzkę w jednej łazience, rozpoczęto cyklinowanie podłóg.

11. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, modlitewnik ,,31 dni z Maryją”- 3,50 zł, ,,Mały Przewodnik Katolicki”- o św. Florianie, ,,Misyjne Drogi” oraz do zabrania ,,Dobre Nowiny”.

12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. Jubilatom dziękujemy za kwiaty. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z Pl. Powstańców: Nadolna oraz z ul. Śremskiej: Misiórny, Fecak- nr 4, Fecak- nr 4a. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Pawlik i Klupczyńska.