OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO- 10.01.2021

Boże Narodzenie

1. Dzisiaj Przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego- jest to niedziela kończąca liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od poniedziałku rozpoczynamy w Kościele okres zwykły. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Judaizmu.

2. Do końca stycznia trwa akcja kolędników misyjnych. Ofiary na rzecz misji można składać w ustalonych miejscach. Dziękujemy za dotychczas złożone ofiary. Cieszy nas tegoroczne zaangażowanie i ofiarność na rzecz ubogich z krajów misyjnych, mimo obiektywnych trudności. Jest to świadectwo, że w parafii jest duch misyjny, którego chcemy dalej rozwijać.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie prosimy następujące Rodziny z ulicy Leszczyńskiej: Celi, Marcinkowska, Mejza i Kasprzak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Kuczma i Zielińska.

4. Bardzo dziękujemy za ofiary kolędowe oraz ofiary na potrzeby parafii- złożone na tacę i wpłacone na konto. Za tydzień składka na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za troskę o materialne sprawy naszej Wspólnoty.

5. Msze św. ,,kolędowe” w intencji Mieszkańców poszczególnych ulic i wsi- od poniedziałku do piątku o 19.00 i w soboty o 8.30. Zapraszamy przedstawicieli każdej rodziny. Po Mszy św. modlitwa i błogosławieństwo rodzin, wręczenie książeczek kolędowych wraz z modlitwą w intencji rodzin oraz możliwość nabrania wody święconej do pokropienia domów. Msze ,,kolędowe” w intencji Mieszkańców Zbęch będą odprawiane w kaplicy św. Izydora.

6. Harmonogram Mszy św. ,,kolędowych”:

Poniedziałek, 11.01. (godz. 19.00)- ul. Śremska

Wtorek, 12.01.- ul. Łowiecka

Środa, 13.01. – Gierłachowo- od nr 1a-21

Czwartek, 14.01.- Zbęchy- od nr 1-34

Piątek, 15.01.- Zbęchy- od nr 35-53

Sobota, 16.01. (godz. 8.30.)- Zbęchy- od nr 54-84

Poniedziałek, 18.01. (godz. 19.00)- Gierłachowo- od nr 25-56

7. Do nabycia prasa: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik dla dzieci- o św. Agnieszce oraz Misyjne Drogi.

8. Z powodu hałasu związanego z remontem Msze św. we wtorki będą się odbywały wieczorem o godz. 18.00 do odwołania.