OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 30.05.2021

1. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności, śp. Andrzej Prałat- pochowany 25.05 w Lubiniu oraz śp. Stanisława Juszczak- Msza pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 31.05, o godz. 13.00, pochówek na cmentarzu parafialnym w Jerce.

2. W liturgii tygodnia: w poniedziałek święto Nawiedzenie NMP, we wtorek wsp. św. Justyna m. oraz Dzień Dziecka- wszystkie Dzieci naszej parafii otaczamy modlitwą, życzymy Im radości, pięknego rozwoju i wzrastania, w czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa- Boże Ciało.

3. W poniedziałek ostatnie nabożeństwa majowe według ustalonego harmonogramu. Od wtorku nabożeństwa czerwcowe- litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa w kościele parafialnym w dni powszednie po Mszach świętych, w niedziele po Mszy o 11.30, w kaplicy w Zbęchach w niedziele o 9.30.

4. W czwartek, 3.06 procesja Bożego Ciała, która przejdzie wokół remizy OSP w Jerce. Procesję poprzedzi Msza Święta przy remizie o 9.30. Druga Msza, bez łączności z procesją- w kościele parafialnym o 12.00. Jedyne obostrzenie, to dystans społeczny 1,5 metra odległości. Prosimy o budowę ołtarzy- I ołtarz- przy wejściu do remizy- wieś Zbęchy, II ołtarz- przy posesji p. Kaźmierczak- wieś Gierłachowo, III ołtarz- na narożniku placu obok głazu- Jerka, ul. Łąkowa, IV ołtarz na północnej ścianie remizy- Jerka, ul. 3 Maja- numery parzyste. O uświetnienie procesji prosimy dzieci I- Komunijne w uroczystych strojach oraz małe dziewczynki sypiące kwiatki. Próba sypania kwiatków w poniedziałek o 16.00. W środę po Mszy wieczornej można przynosić kwiatki i składać do pojemnika wystawionego przy bramie głównej kościoła.

5. W oktawie Bożego Ciała dodatkowe Msze św. za Mieszkańców poszczególnych ulic w dni powszednie o 19.00, a w niedzielę o 11.30. Po Mszy procesja wokół placu przed kościołem.

6. Zbiórka dla ministrantów w poniedziałek po Mszy wieczornej.

7. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem ,,5 minut z Bogiem” na czerwiec, ,,Mały Przewodnik Katolicki”- o św. Antonim z Padwy, ,,Misyjne Drogi” oraz do zabrania ,,Dobre Nowiny”.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz za kwiaty. O najbliższe sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Śremskiej: Leonardczyk, Nowak, z ul. Łowieckiej: Bartkowiak i Kulig. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Majorczyk i Drożdżyńska.

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu m.in.: zakończono budowlaną część remontu, przed nami lakierowanie podłóg, wyposażenie aneksu kuchennego i sali parafialnej w urządzenia multimedialne oraz meble, krzesła i stoły.

10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w Zbęchach w środę przed Bożym Ciałem od 15.30 i Msza św. o 16.00, spowiedź św. w kościele parafialnym w piątek od 17.00, adoracja w ciszy i Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o 18.00. I sobota miesiąca. 15-minutowe rozważanie na temat tajemnic Ewangelii o 7.45, Różaniec prowadzony przez Wspólnotę Żywego Różańca o godz. 8.00, Msza Św. o 8.30. Adoracja wieczorem po procesji do 21.00.

11. Obchód chorych z sakramentami w piątek 4.06. od 10.00.

12. Uwaga! W najbliższy wtorek Msza św. będzie rano o 8.30.