OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ- 28.03.2021

1. Z naszej Wspólnoty odeszła do Wieczności, śp. Marianna Dudkiewicz z ul. Łowieckiej. Pogrzeb odbył się w czwartek 25.03. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…

2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień poprzedzający Triduum Paschalne (Wielki Piątek Męki Pańskiej, Wielka Sobota, Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego). Porządek nabożeństw: Msza Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o 18.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00, Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek o 18.00, adoracja do 21.00, adoracja przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę od 8.00 do 20.00- o wartę prosimy Druhów Jednostek OSP naszej Parafii. Zachęcamy do udziału w adoracji według podanego niżej planu. Wigilia Paschalna w sobotę o 20.30- na liturgię zabieramy świece. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego będzie dodatkowa Msza o 13.00.

3. Droga Krzyżowa- w Wielki Piątek o 15.00. W ten dzień obowiązuje post ścisły.

4. Uwaga! Obchód chorych przed świętami w Wielką Środę 31.03 od 10.00. Osoby chętne, których nie ma na liście odwiedzanych co miesiąc, można zgłaszać do wtorku.

5. Święcenie potraw w Wielką Sobotę o 11.00 i 12.30 w Jerce przed kościołem, o 11.30 w Gierłachowie przy krzyżu, o 12.00 w Zbęchach przed kaplicą. W ten dzień jest zachęta do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Jest to również I sobota miesiąca. O godz. 8.00 15-minutowe rozważanie tajemnic Ewangelii i modlitwa różańcowa prowadzona przez Wspólnotę Żywego Różańca.

6. Uroczystość I Komunii Świętej planujemy w drugą niedzielę maja- 9 maja o 9.30.

7. Na profilu społecznościowym Facebook pojawił się tzw. fanpage naszej Parafii. Poruszających się w przestrzeni Internetu zachęcamy do korzystania.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu m.in.: zamontowano 10 drzwi do pomieszczeń parafialnych, wykuto nowy, bardziej ergonomiczny właz na strych prowadzący na poddasze Kościoła, zakupiliśmy składane schody chowane w suficie.

9. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem ,,,5 minut z Bogiem” na kwiecień, ,,Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci o Świętym Wojciechu. Do zabrania ,,Dobre Nowiny”.

10. Dziękujemy za składanie ofiar na daninę diecezjalną i kwiaty do Bożego Grobu. Koperty można wrzucać na tacę lub do dużej skarbony.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy w środę po wieczornej Mszy- Rodziny z os. Brzozowiec: Kostrzewa, Zajcher, Halaburda, Lewandowska. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Piotrowicz i Suchora.