OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024

1. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia wielkanocne: Niech nasz Pan, Jezus Chrystus, zagości w naszych sercach i domach z darem Pokoju i Miłości! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

2. W liturgii Kościoła rozpoczęliśmy nowy, radosny Okres Wielkanocny. W piątek, w czasie oktawy Zmartwychwstania, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W Poniedziałek Wielkanocny- Msze święte w porządku niedzielnym. W najbliższy wtorek Msza św. będzie wieczorem- o 18.00.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. wraz z adoracją, w piątek od 17:00. Nabożeństwo I-sobotnie, w sobotę o 8:00, różaniec o 8:30 i msza św. o 9:00. Obchód chorych będzie w trzeci piątek miesiąca, czyli 19.04.

5. Dziękujemy życzliwym Parafianom za budowę i udekorowanie kaplicy adoracji i grobu Pańskiego oraz wystrój kaplicy w Zbęchach. Dziękujemy również za przeprowadzenie transmisji Triduum Paschalnego. Wszystkim Ofiarodawcom, dziękujemy za ofiary złożone na kwiaty do grobu, na remonty oraz daninę diecezjalną. Dziękujemy strażakom za wartę przy grobie Pańskim i asystę w czasie procesji rezurekcyjnej, służbie liturgicznej, p. organiście, ceremoniarzowi, szafarzom, czytającym czytania i śpiewającym psalmy w czasie Wigilii Paschalnej, pocztom sztandarowym, osobom niosącym feretrony i baldachim za posługę. Wszystkim Parafianom za ducha modlitwy i aktywne włączanie się w życie Wspólnoty. Bóg zapłać!

6. Za tydzień- II Niedziela Wielkanocna- czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego oraz początek Tygodnia Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

7. Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia dzisiaj i jutro po Mszy św. o 11.30, a od wtorku do soboty 10 minut przed Mszą wieczorną. W przyszłą niedzielę koronka wraz z nowenną o 15.00.

8. Kino Parafialne, w czwartek o 19:00. Zapraszamy na film o charakterze patriotycznym.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny
z ul. Szkolnej: Szymaniak, Kajewska, Walasiak, Juskowiak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Nowicka i Hasik.

10. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem ,,5 minut z Bogiem” na kwiecień, ,,Mały przewodnik” dla dzieci- numer wielkanocny. Do zabrania: ,,Dobre Nowiny”. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego świętowania i miłych, rodzinnych spotkań. Szczęść Boże!