OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 9.04.2023

1. Przeżywamy radość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia wielkanocne: Niech nasz Pan, Jezus Chrystus, który pokonał śmierć, szatana i grzech, zagości z darem Pokoju w naszych sercach, rodzinach i społecznościach! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

2. Rozpoczęliśmy oktawę wielkanocną, a w roku liturgicznym- nowy, radosny Okres Wielkanocny.
W piątek w czasie oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W Poniedziałek Wielkanocny- Msze święte w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie. W najbliższy wtorek Msza św. będzie wieczorem- o 18.00.

4. Dziękujemy życzliwym Parafianom za budowę i piękne udekorowanie kaplicy adoracji i grobu Pańskiego, wystrój kaplicy w Zbęchach, przeprowadzenie transmisji Triduum Paschalnego. Wszystkim Ofiarodawcom, za ofiary złożone na kwiaty do grobu oraz daninę diecezjalną. Dziękujemy Strażakom za wartę przy grobie Pańskim i asystę w czasie procesji rezurekcyjnej, Służbie Liturgicznej, p. Organiście, czytającym czytania i śpiewającym psalmy w czasie Wigilii Paschalnej, pocztom sztandarowym, osobom niosącym feretrony i baldachim za posługę. Wszystkim Parafianom za ducha modlitwy i aktywne włączanie się w życie Wspólnoty.

5. Za tydzień- II Niedziela Wielkanocna- czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego oraz początek Tygodnia Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

6. Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia dzisiaj i jutro po Mszy św. o 11.30, od wtorku do soboty 10 minut przed Mszą wieczorną. W przyszłą niedzielę koronka wraz z nowenną o 15.00.

7. Kino Parafialne, w czwartek o 19:00. Zapraszamy na film o zakonnikach- trapistach, którzy mimo rozmaitych zagrożeń, żyli i pełnili posługę w muzułmańskim świecie.

8. W przyszłą niedzielę, 16.04. o 13:30, wyjazd na koncert Arki Noego do Poznania. Koszt wyjazdu 10zł, zapisy do środy, pod nr tel. 607-846-455. Zapraszamy do udziału całe rodziny. Ilość miejsc ograniczona.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, oraz za wszystkie ofiary składane na rzecz parafii. O kolejne sprzątanie w sobotę, prosimy Rodziny z ul. Łowieckiej: Kasperek, Miedziarek, Dudkiewicz, Prałat. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Michalska i Maćkowiak.

10. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały przewodnik” dla dzieci. Do zabrania: ,,Dobre Nowiny”. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego świętowania. Szczęść Boże!