OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1. NIEDZIELA ADWENTU- 28.11.2021

1. Dzisiaj 1. Niedziela Adwentu rozpoczynająca nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Zachęcamy do zrobienia małego wieńca adwentowego, który w naszym domu będzie przypominał o przychodzeniu Pana. Zapalając kolejne świece, mamy okazję do wspólnej, rodzinnej modlitwy.

2. W liturgii tygodnia: we wtorek święto św. Andrzeja Ap., w piątek wsp. św. Franciszka Ksawerego, pr.

3. Za tydzień Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie oraz zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

4. Msze św. ku czci NMP- czyli roraty w poniedziałki o 18.00, od wtorku do piątku o 7.00, w soboty o 8.30. W czasie adwentu we wtorki nie będzie mszy o 8.30. Do udziału w roratach zapraszamy całe rodziny. Dzieci przynoszą lampiony oraz karteczkę ze swoim imieniem i nazwiskiem, którą wrzucą do przygotowanego koszyka celem wylosowania figurki MB do wspólnej, rodzinnej modlitwy. Figurkę przynosimy następnego dnia do zakrystii. Dorośli otrzymają przy wejściu do kościoła cienkie świeczki.

5. Na naszej stronie internetowej znajduje się informacja odnośnie 33- dniowych rekolekcji z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich Rodzina 33. Można je przeżywać we własnym domu, w gronie rodzinnym, korzystając z materiałów przygotowanych przez fundację Tota Tua. Więcej szczegółów na stronie www.rodzina33.pl.

6. Z dniem dzisiejszym w naszej parafii rusza świąteczna akcja Paczuszka dla Maluszka, której głównym organizatorem jest Fundacja Małych Stópek. Jest to zbiórka pieluch, nowych ubranek, kocyków oraz innych artykułów pielęgnacyjnych i kosmetycznych dla dzieci, w tym podopiecznych placówek pomocowych takich jak: hospicjum dziecięce, hospicjum perinatalne, dom dziecka, dom samotnej matki w całej Polsce. Na wieńcu adwentowym zawieszone są papierowe bombki. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć bombkę, a w zamian przynieść paczkę dla jednego maluszka. Paczki można zostawiać przed ołtarzem po każdej mszy świętej do 4.01.2022. Więcej informacji na stronie internetowej oraz na plakacie w gablocie.

7. Pamiętajmy, że do końca listopada, możemy uzyskać odpust zupełny dla zmarłych.

8. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w Zbęchach w czwartek od 15.30 i Msza św. o 16.00, spowiedź św. w Jerce w piątek od 16.30, wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy i Msza św. o 18.00, w sobotę nabożeństwo I- sobotnie o 7.45, Różaniec o 8.00 i Msza św. roratnia o 8.30.

9. Obchód chorych z sakramentami będzie bliżej świąt, dlatego nie będzie odwiedzin w I piątek.

10. Ojciec Święty Franciszek mianował ks. Jana Glapiaka przewodniczącego referatu prawnego kurii metropolitalnej w Poznaniu, biskupem pomocniczym Archidiecezji Poznańskiej. Sakra biskupia odbędzie się w IV Niedzielę Adwentu- 19.12.2021 o 15.00 w Katedrze Poznańskiej. Osobę biskupa nominata polecamy Bożej Opatrzności.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy, oraz ofiarę na świece. Za kwiaty dziękujemy Złotym Jubilatom. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Kościuszki: Lubiejewski nr 19, Szymański, Tadeusz, Włodarczak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Michałowska i Kurt.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii, składane na tacę jak i przelewane na konto. Życzliwym Parafiankom dziękujemy za wykonanie wieńców adwentowych- do kościoła oraz sali parafialnej.

13. Są już dostępne świece Caritas w nowej kolorystyce. Duże 18zł, małe 8,50zł. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem ,,5 minut z Bogiem” na grudzień, modlitewnik za zmarłych- 5,90 zł oraz do zabrania ,,Dobre nowiny”. Zarówno świece jak i prasa katolicka od tej niedzieli będą rozprowadzane przez ministrantów z tyłu kościoła.

14. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego czasu Adwentu.

W imieniu Fundacji Tota Tua serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłych rekolekcjach dla małżeństw: RODZINA33,

Rekolekcje rozpoczynają się 21 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla i potrwają do 23 grudnia.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi Rekolekcji: https://youtu.be/j_Ig-AoCVms

oraz do zajrzenia (na wesoło) za kulisy: https://youtu.be/0avk8_UbA0U

WSZYSTKIE MATERIAŁY MOŻNA BĘDZIE ZNALEŹĆ NA STRONIE: www.rodzina33.pl

Zachęcamy, aby przesłać to zaproszenie do naszych znajomych małżeństw.

Uroczysta inauguracja Rekolekcji będzie mieć miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Lubaszu – 21 listopada o godz. 11:30.

Uroczyste zakończenie z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się z kolei w Święto Świętej Rodziny – 26 grudnia w Sanktuarium Róży Duchownej w Gostyniu.

Można również wesprzeć projekt RODZINA33: https://www.siepomaga.pl/rodzina33

Pozdrawiamy serdecznie.