OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6. NIEDZIELA ZWYKŁA- 11.02.2024

1. Zmarła śp. Mirosława Pawlicka, która została pochowana w sobotę, 10.02.2024, na naszym cmentarzu parafialnym. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać, Panie…

2. W liturgii tygodnia: Środa Popielcowa rozpoczynająca Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Msze św. z błogosławieństwem i posypaniem popiołem o 9:00 i 18:00 w Jerce oraz o 16:00
w Zbęchach. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Obowiązuje post ścisły.

3. Droga Krzyżowa w piątek o 17:30, Gorzkie Żale- w niedzielę o 15:00. Zapraszamy do wspólnej, rodzinnej modlitwy.

4. Wszystkie dzieci zapraszamy na Sołecko- Parafialne ,,Ferie bez komputera”. Zapisy i opłaty u Pani Sołtys (tel.: 693-905-455). Szczegółowy plan jest dostępny na stronie internetowej parafii i FB.

5. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii. W tym tygodniu postawiono i pokryto papą drewnianą wiatę na parafialne spotkania.

6. Zapraszamy na rekolekcje Żywego Różańca w Gostyniu, od 1- 3 marca. Zapisy u zelatorów.

7. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej, w sobotę 23 marca o 8:00. Powrót
w godzinach wieczornych. Koszt 95zł. Zapisy telefoniczne do 20 marca. Teresa Dominiczak (535-243-245), Anna Józefiak (609-328-815), Amelia Majorek (782-263-460).

8. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną śladami św. siostry Faustyny Kowalskiej, od 22- 25 maja. Koszt wyjazdu 900 zł, w tym przejazd, 3 noclegi, ubezpieczenie, wyżywienie, oprowadzanie przez licencjonowanych przewodników i opłaty za wstępy. W programie: Świnice Warckie- Sanktuarium Chrztu św. Faustyny, Głogowiec- jej dom rodzinny, Szymanów- Sanktuarium MB Jazłowieckiej, Niepokalanów, Warszawa, Łodź i Kalisz z sanktuarium św. Józefa. Zapisy z wpłatą 200zł
u proboszcza.

9. W czwartek, o 19:00, zapraszamy do kina parafialnego na radosny film o św. Filipie Neri.

10. Dziękujemy za kwiaty oraz sprzątanie kościoła i kaplicy. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Łąkowej: Maćkowski, Maćkowiak, Sobkowiak i z ul. 3 Maja: Głód senior.
O sprzątanie kaplicy, prosimy Rodziny: Walenciak i Lektarska.

11. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” oraz ,,Mały Przewodnik” dla dzieci. Polecamy modlitewnik wielkopostny ,,40 dni z Bogiem”- 7zł. Do zabrania ,,Dobre Nowiny” oraz tegoroczne książeczki kolędowe. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia! Dzieciom i młodzieży dobrych i bezpiecznych ferii zimowych. Szczęść Boże!

Nasi lektorzy, Filip i Łukasz, wzięli udział w Archidiecezjalnym Dniu Lektora w Poznaniu, w sobotę 10.02.2024. Towarzyszył im również ministrant Marek [galeria]

“Ferie bez komputera” – czas start 🙂 [galeria]