OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 21.02.2021

1. Dzisiaj imieniny biskupa Damiana Bryla- dotychczasowego biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji, a od 11.02.2021- ordynariusza diecezji Kaliskiej. Polecamy Go Bożej Opatrzności.

2. W liturgii tygodnia- w poniedziałek: święto Katedry św. Piotra Ap. W przyszłą Niedzielę: Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami oraz zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjom ,,Ad Gentes”.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Podrzycki, Zajcher, Słowiński, Machowiak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Majorczyk i Taczkowska.

4. Modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa w czwartki po wieczornej Mszy św. W sposób szczególny polecamy wszystkie Rodziny naszej Parafii.

5. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii: Droga Krzyżowa- w piątki o 17.30, Gorzkie Żale poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia- będą transmitowane- w niedziele o 15.00. W każdy piątek Wielkiego Postu można dostąpić odpustu zupełnego za pobożne zmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: ,,Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”. Zachęcamy do tej praktyki, zwłaszcza z myślą o duszach czyśćcowych.

6. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się link odsyłający do rekolekcji internetowych, pt.: ,,Praca nad sobą”, głoszonych przez ks. Wojciecha Pala. Zachęcamy do korzystania z tej okazji pogłębienia życia duchowego. Konferencje będą się pojawiały w kolejne środy Wielkiego Postu.

7. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz Parafii. W tym tygodniu m. in. zamontowano nowe grzejniki, instalacje wentylacyjne w aneksie kuchennym oraz rozpoczęto szpachlowanie ścian.

9. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci o św. Walentym. Do zabrania biuletyn informacyjny Caritas naszej Archidiecezji oraz ulotki informujące o możliwości przekazania 1% podatku na jej działalność.