OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2. NIEDZIELA ADWENTU- 10.12.2023

Powstanie Wielkopolskie

Już w najbliższą niedzielę będzie można się zapatrzyć we flagi Powstania Wielkopolskiego. Przygotuj się do obchodów 105 rocznicy Zwycięskiego Powstania:)

1. Dzisiaj Dzień Modlitw i pomocy Kościołowi na Wschodzie, a za tydzień zbiórka do puszek.

2. Rozpoczęliśmy rekolekcje adwentowe, które głosi ks. Rafał Chwałkowski- salwatorianin, proboszcz i kustosz sanktuarium św. Antoniego w Obornikach Śląskich. Msze święte z homilią rekolekcyjną od poniedziałku do środy, w kaplicy w Zbęchach o 16:00, a w kościele parafialnym o 18:00. Pół godziny przed każdą mszą św. będzie okazja do spowiedzi, a w kościele parafialnym również adoracja w ciszy. Skorzystajmy z tego czasu łaski.

3. W środę wsp. św. Łucji, dz. i m., w czwartek wsp. św. Jana od Krzyża, pr. i dK.

4. Roraty w poniedziałek, środę i piątek o 18:00. Dzieci prosimy o wykonanie serduszek i kartek świątecznych ze Świętą Rodziną, z własnymi życzeniami dla chorych i starszych Parafian.

5. W gablocie znajdują się informacje Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Poznańskiej zawierające najnowsze wytyczne odnośnie przygotowania do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych i osób żyjących w związkach niesakramentalnych, bez przeszkód do zawarcia małżeństwa, a także kalendarium peregrynacji relikwii bł. Rodziny Ulmów. Zachęcamy również
do odwiedzenia strony internetowej www.dr.archpoznan.pl. Są tam materiały do rodzinnej katechezy oraz adresy miejsc, w których można otrzymać pomoc w różnego rodzaju kryzysach.

6. Otrzymaliśmy podziękowanie od fundacji Redemptoris Missio, za udział w akcji ,,Paczka dla Niemowlaczka”. Za wieńce adwentowe, Koło Misyjne, zebrało 1164zł, które przekaże na studnie w Kamerunie. Za tydzień będzie można nabyć sianko wigilijne- za 5zł, na cele misyjne.

7. Polecamy flagi powstańcze- min. 40 zł., świece Caritas- 20 zł i 10 zł, opłatki- ofiara dobrowolna.

8. Trwa adwentowa akcja ,,Paczuszka dla maluszka”. Szczegółowe informacje na plakacie.

9. W czwartek o 19:00 Kino Parafialne, film o konspiracji watykańskiej z czasu II wojny światowej.

10. Dziękujemy za zeszłotygodniowe odśnieżenie placu kościelnego. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z os. Witosa: Duszczak, Golembka, Zapłata, Nowak. O sprzątanie kaplicy, prosimy Rodziny: Iwanowska i Kapitaniak.

11. Dzisiaj po mszy o 11:30, katecheza dla rodziców i dzieci komunijnych- w sali parafialnej oraz poświęcenie medalików. Również dzisiaj, o 15:00, spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.

12. Dziękujemy za wszystkie ofiary. Położono płytki w nowej zakrystii oraz wymalowano ściany.

13. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” oraz ,,Misyjne Drogi”. Wszystkim, dobrego tygodnia!