OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- 10.03.2024

1. W środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka. Polecajmy Go Bożej Opatrzności.

2. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za wszelką pomoc w organizacji odpustu parafialnego. W sposób szczególny- służbie liturgicznej, Panu organiście, Scholi, szafarzom i ceremoniarzowi. Dziękujemy Paniom z KGW Jerka za ciasto i obsługę, Pani sołtys z pomocnikami za wypożyczenie i rozłożenie stołów, członkom SNR za rozłożenie ławek i stołów, wszystkim indywidualnym ofiarodawcom za przekazane warzywa, owoce i przyprawy oraz Panom gotującym i rozlewającym zupę. Wszystkim uczestnikom spotkania przy stole, dziękujemy za wspólne, radosne świętowanie.

3. Dzisiaj zbiórka do puszek, na dzieło pomocy misjonarzom ,,Ad Gentes”. Za tydzień będziemy gościć misjonarza z Kamerunu, ks. Franciszka Filipca- marianina, który będzie głosił słowo Boże, a po Gorzkich Żalach, poprowadzi spotkanie misyjne w sali parafialnej, na które zapraszamy wszystkich chętnych.

4. W przyszłą niedzielę, po mszy o 11:30, odbędzie się katecheza dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych oraz poświęcenie książeczek do nabożeństwa.

5. W odpowiedzi na apel Abp Stanisława Gądeckiego, w kaplicy w Zbęchach, odbędzie się nowenna, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki, w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia, od 16-24 marca, o godz. 18:00.

6. Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale, o stałych porach.

7. Dziękujemy za wszystkie ofiary na nasze remonty, kwiaty i daninę diecezjalną. W tym tygodniu kontynuowano ocieplanie dachu, rozpoczęło się tynkowanie elewacji nowej zakrystii i toalet oraz zamontowano nową szafę multimedialną do nagłośnienia.

8. Zachęcamy do nabywania palm wielkanocnych. Duże po 15zł, małe- 10 zł, bez przybrania- 5zł. Ofiary są przeznaczone na cele misyjne. Do nabycia są również paschaliki Caritas- 14 zł.

9. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Górki Klasztornej, na Misterium Męki Pańskiej, w sobotę 23 marca. Informacje na plakacie.

10. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce parafialnej, śladami św. Faustyny, od 22-25 maja. Koszt 900 zł. Zapisy, z wpłatą 200zł.

11. W czwartek, o 19:00, zapraszamy do kina parafialnego, na film o tym, że każdy kryzys można przetrwać, a przebaczenie i modlitwa mają ogromną moc.

12. Dziękujemy za ofiarę na świece oraz sprzątanie kościoła i kaplicy. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. 3 Maja: Lisiecki, Michałkowski nr 14, Zachewicz nr 12, Zachewicz nr 10.
O sprzątanie kaplicy, prosimy Rodziny: Konopczyńska i Kaźmierczak.

13. Do nabycia: ,,Przewodnik Katolicki” oraz ,,Mały Przewodnik” dla dzieci. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia. Szczęść Boże!