OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3. NIEDZIELA ADWENTU- 12.12.2021

1. Z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Lucyna Nowakowska z Gierłachowa. Zmarła została pochowana w sobotę 11.12.2021 na cmentarzu parafialnym w Krzywiniu. Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…

2. Dzisiaj rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

3. W liturgii tygodnia: w poniedziałek wsp. św. Łucji, dz. i m., we wtorek wsp. św. Jana od Krzyża, pr. i dK.

4. Rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Maciej Wegner z Poznania- archidiecezjalny duszpasterz służby liturgicznej oraz członek Komisji Liturgicznej. Plan rekolekcji jest następujący: poniedziałek, wtorek, środa- msze św. z nauką rekolekcyjną o 9.00 i 18.00. Pół godziny przed każdą mszą św.- adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. Módlmy się o duchowe owoce tych rekolekcji, jak również za Księdza Macieja.

5. Msze roratnie w tym tygodniu- od poniedziałku do piątku o 18.00, a w sobotę o 8.30.

6. Spowiedź adwentowa z udziałem kapłanów dekanatu, w piątek 17.12.2021. Jerka: 9.00-10.00, 19.00-20.00, Zbęchy: 16.00-17.00.

7. Zbiórki dla kandydatów i ministrantów od poniedziałku do środy o 17.00.

8. Spotkania kolędników misyjnych: w poniedziałek 13.12. o 17.00 (próba generalna), w sobotę 18.12. o 16.00, oraz w niedzielę 19.12. (kolędnicy ze Zbęch) po mszy św. w kaplicy (próba generalna).

9. Kiermasz stroików świątecznych wykonanych przez kolędników misyjnych- w przyszłą sobotę po mszy wieczornej oraz w niedzielę. Stroiki można nabywać za dobrowolną ofiarę. Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na rzecz osieroconych i bezdomnych dzieci w ramach Werbistowskiej Adwentowej Akcji Pomocy Kościołowi Misyjnemu misjonarzy werbistów z Pieniężna.

10. Trwa świąteczna akcja Paczuszka dla Maluszka. Paczki można zostawiać przed ołtarzem po każdej mszy świętej do 4.01.2022. Więcej informacji na stronie internetowej oraz na plakacie w gablocie.

11. Przedświąteczny obchód chorych z sakramentami odbędzie się w czwartek 23.12. od 10.00. Chorych i starszych spoza stałej listy można zgłaszać w biurze parafialnym lub telefonicznie do środy 22.12.

12.W przyszłą niedzielę, 19.12.2021, w Katedrze Poznańskiej, odbędą się świecenia biskupie ks. Jana Glapiaka. Msza św. z obrzędem udzielenia święceń rozpocznie się o 15.20, poprzedzona Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Uroczystość będzie transmitowana przez TVP3 Poznań oraz Telewizję TRWAM.

13. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy, za odśnieżanie oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Kościuszki: Wędziński junior, Chrastek, Kubera senior, Kubera junior. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Bródka i Dziubała.

14. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii, składane na tacę jak i przelewane na konto.

15. Do nabycia świece Caritas. Duże 18zł, małe 8,50zł, opłatki wigilijne- za dobrowolną ofiarę w kompletach 2 duże, 2 małe, luzem duże i małe oraz kalendarze Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu na 2022 rok- 3 zł.

16. Polecamy prasę ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki”- o św. Barbarze.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego czasu Adwentu.

W imieniu Fundacji Tota Tua serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłych rekolekcjach dla małżeństw: RODZINA33,

Rekolekcje rozpoczynają się 21 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla i potrwają do 23 grudnia.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi Rekolekcji: https://youtu.be/j_Ig-AoCVms

oraz do zajrzenia (na wesoło) za kulisy: https://youtu.be/0avk8_UbA0U

WSZYSTKIE MATERIAŁY MOŻNA BĘDZIE ZNALEŹĆ NA STRONIE: www.rodzina33.pl

Zachęcamy, aby przesłać to zaproszenie do naszych znajomych małżeństw.

Uroczysta inauguracja Rekolekcji będzie mieć miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Lubaszu – 21 listopada o godz. 11:30.

Uroczyste zakończenie z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się z kolei w Święto Świętej Rodziny – 26 grudnia w Sanktuarium Róży Duchownej w Gostyniu.

Można również wesprzeć projekt RODZINA33: https://www.siepomaga.pl/rodzina33

Pozdrawiamy serdecznie.