OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 5. NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.02.2022

1. W liturgii Kościoła: w czwartek wsp. św. Scholastyki, zak., w piątek wsp. NMP z Lourdes- Światowy Dzień Chorego- Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych dla osób starszych, chorujących lub oczekujących na operację o 18.00 w kościele parafialnym. Namaszczenie przyjmujemy będąc w stanie Łaski uświęcającej.

2. Podziękowanie dla Życzliwych Parafian za rozebranie żłóbka, rozebranie i wywiezienie choinek, wycięcie krzewu na parkingu, usunięcie korzeni i uzupełnienie kostki brukowej. Strażakom dziękujemy za ugaszenie kontenera na naszym cmentarzu. Jednocześnie apelujemy do wszystkich użytkowników cmentarza o szczególną ostrożność podczas wyrzucania śmieci, a zwłaszcza zniczów.

3. Opiekunowie Kolędników Misyjnych dziękują za wsparcie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Na rzecz potrzebujących z krajów Azji Środkowej, w czasie kolędowania, zebraliśmy 4816,71zł.

4. Księża werbiści z Chludowa dziękują za przekazane znaczki, z których dochód jest przeznaczony na przygotowanie przyszłych misjonarzy. Jednocześnie zapewniają o pamięci w codziennej modlitwie i Eucharystii, przedstawiając Bogu potrzeby Dobroczyńców i Współpracowników Dzieła Misyjnego.

5. Fundacja Małych Stópek, siostry Jezusa Miłosiernego z Odolanowa oraz siostry dominikanki z Broniszewic dziękują Wszystkim, którzy przekazali dary dla potrzebujących dzieci w akcji ,,Paczuszka dla maluszka”. Zdjęcia z przeprowadzonej akcji oraz podziękowania można zobaczyć na ekspozycji z tyłu kościoła.

6. Spotkanie Grupy Misyjnej Dzieci w niedzielę 13.02.2022 o 15.00 w sali parafialnej. Na spotkaniu będziemy gościć siostrę Cordię- nazaretankę, która posługiwała jako misjonarka w Kazachstanie.

7. Cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu przenosimy z soboty na środę. Adorować będzie można po zakończonej Mszy św. do godz. 20.00. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej i rodzinnej.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Kościańskiej: Walczak, Dzwończak, Brukiewicz, Jędrzejczak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Walenciak i Pietrzak.

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii składane na tacę i wpłacane na konto.

10. Polecamy prasę: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik” o świętych dzieciach Franciszku i Hiacyncie, do zabrania ,,Dobre nowiny”, ,,List do chorych”, czasopisma misyjne, kalendarze, książeczki kolędowe oraz ulotki.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego czasu.