OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 3. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 20.03.2022

1. Z naszej Wspólnoty odeszła do wieczności śp. Krystyna Wabińska z Jerki. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 22.03.2022 o 11.00, pochówek na cmentarzu parafialnym w Jerce. Wieczny odpoczynek, racz jej dać, Panie…

2. Dzisiaj zbiórka do puszek na dzieło pomocy misjom ,,Ad Gentes”.

3. W liturgii Kościoła: w piątek uroczystość Zwiastowania Pańskiego- Dzień Świętości Życia. Zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia. W ten dzień przypada 30. rocznica święceń biskupich ks. Abp Metropolity Stanisława Gądeckiego. Polecajmy Bogu Jego posługę w naszych modlitwach. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

4. Nabożeństwa wielkopostne: Droga Krzyżowa w każdy piątek- w kościele parafialnym po Mszy świętej o 8.30 oraz o 17.30, w kaplicy w Zbęchach o 17.00. O rozważania w czasie Drogi Krzyżowej o 17.30, prosimy Ministrantów Seniorów. Teksty rozważań dostępne w zakrystii. Gorzkie Żale wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia w każdą niedzielę o 15.00.

5. W naszej parafii trwa ,,sztafetowy” post o chlebie i wodzie z intencją wyproszenia pokoju na świecie. Osoby chętne do poszczenia mogą się zapisać, po każdej Mszy świętej, przy wyjściu z kościoła.

6. W czwartek 24.03., o 19.00, w sali parafialnej, spotkanie zespołu synodalnego.

7. W piątek, 25.03., po porannej Drodze Krzyżowej, w sali parafialnej, spotkanie Margaretek i nowych osób chętnych do modlitwy za kapłanów. Szczegółowe informacje dotyczące grupy Margaretek znajdują się w gablocie parafialnej. Zapisy możliwe również telefonicznie 782 263 460 oraz 535 243 245.

8. W piątek, 25.03. o 17.00, w kościele parafialnym, odbędzie się nabożeństwo z Aktem Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Na Mszy wieczornej, będzie możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby chętne do adopcji, prosimy o zabranie świecy oraz odbiór formularza deklaracji w zakrystii przed Mszą wieczorną.

9. Do końca marca zbieramy materiały opatrunkowe dla Ukraińców. Do zakrystii, po każdej Mszy świętej, można przynosić: apteczki, bandaże, plastry, gazy i opatrunki.

10. W sobotę, 26.03., o 11.00, w sali parafialnej, odbiór alb dzieci pierwszokomunijnych.

11. Zbiórka dla kandydatów i ministrantów w sobotę o 10.00. Gromadzimy się w zakrystii.

12. Dzieciom z Grupy Misyjnej wraz z Opiekunami dziękujemy za wykonanie palm. Kiermasz palm i stroików wielkanocnych w przyszłą sobotę i niedzielę po Mszach świętych, przy wyjściu z kościoła. Spotkanie Grupy Misyjnej i wszystkich chętnych dzieci, w przyszłą niedzielę, 27.03. po Gorzkich Żalach, w sali parafialnej. Na Gorzkich Żalach będzie już z nami siostra Misjonarka Chrystusa Króla dla Polonii zagranicznej, która poprowadzi spotkanie misyjne.

13. Przypominamy o kursie dla narzeczonych, w kościele św. Jana Chrzciciela w Lesznie, w dniach 21.-25.03.2022 o 19.00.

14. Przypominamy o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej- 25.03.2022. Szczegółowe informacje i zapisy przez stronę internetową www.edk.org.pl.

15. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Witosa: Golembka, Zapłata, Nowak, Jankowski. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Kaźmierczak i Tomczak.

16. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii składane na tacę i wpłacane na konto. Ofiary na daninę diecezjalną i kwiaty do Grobu Pańskiego, można składać do dużej skarbony z tyłu kościoła. Koperty na daninę są wyłożone na stoliku z prasą, przy wyjściu z kościoła. Wysokość daniny wynosi 1,70zł od każdego mieszkańca parafii.

17. W zakrystii są do nabycia Paschaliki Caritas na stół wielkanocny- 9zł. Polecamy prasę: ,,Przewodnik Katolicki”, Modlitewnik wielkopostny, oraz ,,Mały Przewodnik” o św. Kazimierzu.

18. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego czasu.

Pomoc dla Ukrainy