OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6. NIEDZIELA ZWYKŁA- 14.02.2021

1. Z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszła do wieczności ś.p. Zofia Tomaszewska z Jerki, której pogrzeb odbył się w sobotę 13.02. Wieczny odpoczynek, racz Jej dać Panie…

2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu– szczególnie polecamy wszystkie osoby
uzależnione od alkoholu, prosząc dla nich o łaskę wyjścia z nałogu oraz ich rodziny.
 Pięknym darem może być podjęcie abstynencji w tej intencji, choćby na czas Wielkiego Postu.
W liturgii tygodnia:
środa popielcowa. Rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu oraz Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Msze św. z obrzędem błogosławieństwa i posypania głów popiołem o 16.00 w Zbęchach, o 18.00 w Jerce. W ten dzień obowiązuje post ścisły. Przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

3. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny: Olszewski, Pawęski, Frydryszczak, Gintrowicz. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Adamczyk i Kurt.

4. Parafianom z Gierłachowa, którzy złożyli ofiarę, oraz Panu Sołtysowi za koordynację zbiórki, dziękujemy za wsparcie wywozu śmieci z cmentarza kwotą 2050 zł. Bóg zapłać.

5. W związku z wprowadzonym przez Papieża Franciszka Rokiem Św. Józefa w każdy czwartek po wieczornej Mszy św. będziemy odmawiać modlitwy do tego świętego Patrona. W każdy II czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie adoracja do godz. 20.00 z możliwością skorzystania ze spowiedzi u kapłana z innej parafii.
Spowiedź ta od 19.15. Zachęcamy do korzystania z tej łaski.

6. Nabożeństwa pasyjne w naszej parafii: Droga Krzyżowa- w piątki o 17.30, Gorzkie Żale wraz z Koronką do Bożego Miłosierdzia- w niedziele o 15.00. W każdy piątek Wielkiego Postu można dostąpić odpustu zupełnego za pobożne zmówienie po Komunii św. przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: ,,Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu…”. Zachęcamy do tej praktyki, zwłaszcza z myślą o duszach czyśćcowych.

7. Na stronie internetowej naszej parafii znajduje się link odsyłający do rekolekcji internetowych, pt.: ,,Praca nad sobą”, głoszonych przez ks. Wojciecha Pala. Zachęcamy do korzystania z tej okazji pogłębienia życia duchowego. Konferencje będą się pojawiały w kolejne środy Wielkiego Postu.

8. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz Parafii. W tym tygodniu m. in. zamontowano zbiornik
wyrównawczy do centralnego ogrzewania, nowy bojler z podłączeniem do kotła na ekogroszek oraz inne instalacje hydrauliczne i klimatyzacyjne. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

9. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci o św. Walentym, ,,40
dni z Bogiem- Pomocnik wielkopostny”- modlitewnik na Wielki Post z przewodnikiem na Triduum Paschalne, dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w liturgii – 4 zł.

10. Sprzątanie kościoła w soboty odbywa się o nowej godzinie- po zakończeniu Mszy św. o 8.30,
czyli od ok. 9.00/ 9.10.