OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY- 26.12.2021

1. Dzisiaj przeżywamy święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin. Polecamy Bogu wszystkie Rodziny świata, aby stawały się miejscem wzrastania we wzajemnej miłości i budowania Królestwa Bożego na ziemi. Zachęcamy do włączania się w duszpasterstwo rodzin w ramach Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.

3. W liturgii tygodnia: w poniedziałek 27.12- święto św. Jana, ap. i ew. W tym dniu po raz pierwszy w historii będziemy obchodzić Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. O 16.40 przez 3 minuty będą biły dzwony w kościołach całej Archidiecezji, pamiętajmy o wywieszeniu flag narodowych, we wtorek 28.12- św. Młodzianków, mm.- po Mszy św. błogosławieństwo małych dzieci, w piątek 31.12 – ostatni dzień roku kalendarzowego- po Mszy wieczornej nabożeństwo na zakończenie roku. W sylwestrowy piątek Kościół udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, w sobotę 1.01.2022- Nowy Rok- uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki- Światowy Dzień Modlitw o Pokój oraz I sobota miesiąca. Jako katolicy mamy w tym dniu obowiązek uczestniczenia w Eucharystii. Msze święte o 10.00 w Zbęchach, o 11.30 i 13.00 w Jerce. Nabożeństwo I sobotnie można odprawić we własnym zakresie.

4. Zakończyliśmy roraty, dziękujemy Uczestnikom za wspólną modlitwę, a Dzieciom w sposób szczególny za przygotowanie kartek świątecznych dla osób starszych i chorych.

5. Życzliwym Parafianom dziękujemy za ofiarowanie choinek wraz z wycięciem. Życzliwej Ekipie Parafian dziękujemy za transport, oprawienie i pomoc w ustawieniu choinek. Drugiej Życzliwej Ekipie dziękujemy za budowę szopki, ubieranie choinek, montaż oświetlenia w szopce i naprawę lampek. Dziękujemy za choinkę i udekorowanie kaplicy z Zbęchach. Dziękujemy za przygotowanie paczek dla starszych i chorych parafian oraz dla dzieci uczestniczących w roratach. Dziękujemy za uszycie obrusów, zasłon i firan oraz montaż karniszów w sali parafialnej.

6. Dzisiaj w naszej wspólnocie przeżywamy rozesłanie Kolędników Misyjnych. Spotkanie Kolędników Misyjnych z Jerki w poniedziałek 27.12. Próba odbędzie się o 11.00.

7. Świąteczna akcja Paczuszka dla Maluszka do 4.01.2022.

8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. Dostojnemu Jubilatowi dziękujemy za kwiaty. O kolejne sprzątanie (w czwartek po Mszy wieczornej) prosimy Rodziny z ul. Kościańskiej: Bródka, Jędrzejczak, Klupczyński, Józefowski. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Pawlik i Klupczyńska.

9. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz parafii, składane na tacę jak i przelewane na konto.

10. Polecamy prasę ,,Przewodnik Katolicki” z dodatkiem ,,5 minut z Bogiem” na styczeń (jest to numer świąteczny w cenie 10 zł.), oraz ,,Misyjne Drogi”.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego Okresu Narodzenia Pańskiego.

Kolędnicy misyjni

W imieniu Fundacji Tota Tua serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w niezwykłych rekolekcjach dla małżeństw: RODZINA33,

Rekolekcje rozpoczynają się 21 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla i potrwają do 23 grudnia.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi Rekolekcji: https://youtu.be/j_Ig-AoCVms

oraz do zajrzenia (na wesoło) za kulisy: https://youtu.be/0avk8_UbA0U

WSZYSTKIE MATERIAŁY MOŻNA BĘDZIE ZNALEŹĆ NA STRONIE: www.rodzina33.pl

Zachęcamy, aby przesłać to zaproszenie do naszych znajomych małżeństw.

Uroczysta inauguracja Rekolekcji będzie mieć miejsce w Sanktuarium Matki Bożej Świętorodzinnej w Lubaszu – 21 listopada o godz. 11:30.

Uroczyste zakończenie z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich odbędzie się z kolei w Święto Świętej Rodziny – 26 grudnia w Sanktuarium Róży Duchownej w Gostyniu.

Można również wesprzeć projekt RODZINA33: https://www.siepomaga.pl/rodzina33

Pozdrawiamy serdecznie.