OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO- 4.04.2021

1. Przeżywamy radość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia: Obfitości łaski Bożej, głębokiego zjednoczenia ze Zmartwychwstałym Panem- Jezusem Chrystusem- źródłem naszego szczęścia oraz pokoju serca i wzrostu miłości w naszych Rodzinach! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja! Życzenia świąteczne ks. Abp. Stanisława Gądeckiego, jego apel oraz modlitwa przed śniadaniem wielkanocnym- dostępne na stronie internetowej naszej parafii.

2. Rozpoczęliśmy oktawę wielkanocną, a w roku liturgicznym- nowy, radosny Okres Wielkanocny.
W piątek w czasie oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W Poniedziałek Wielkanocny- Msze święte w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

4. Komendant Główny Policji w Poznaniu oraz ks. Abp Stanisław Gądecki jako Przewodniczący KEP, apelują o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w czasie celebracji liturgicznych. W naszym kościele może przebywać 20 osób, dla pozostałych będą ławki i krzesła przed świątynią
z zachowaniem dystansu, dla chorych, starszych i czujących lęk przed zakażeniem- transmisja na żywo. Prosimy o wyrozumiałość i dbanie o siebie nawzajem w tym trudnym czasie.

5. Dziękujemy życzliwym Parafianom za pomoc w budowie kaplicy adoracji i Grobu Pańskiego, przeprowadzenie transmisji Triduum Paschalnego z wielu kamer, Darczyńcom za ofiarowanie części kwiatów, Wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone na kwiaty oraz daninę diecezjalną, Strażakom za wartę przy grobie Pańskim, Służbie Liturgicznej, Pocztom sztandarowym i p. Organiście za posługę naszej Wspólnocie w czasie uroczystych celebracji liturgicznych.

6. Za tydzień- II Niedziela Wielkanocna- czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego oraz początek Tygodnia Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

7. Dziękujemy za wszystkie ofiary na rzecz naszej Wspólnoty. W tym tygodniu m.in.: zamontowano składane schody chowane w suficie, zakończono wykładanie płytek w łazienkach, wyszpachlowano klatkę schodową.

8. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci o Świętym Wojciechu. Do zabrania ,,Dobre Nowiny”.

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Brzozowiec: Majchrzak, Brzozowski, Walenciak, Juskowiak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Michałowska i Kurt.