OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO- 17.04.2022

1. Z naszej Wspólnoty odszedł do wieczności śp. Sławomir Kurasiński, którego pogrzeb odbył się w miniony piątek, 15.04.2022, na cmentarzu parafialnym w Jerce. Msza św. za jego duszę zostanie odprawiona w poniedziałek wielkanocny o 11.30. Wieczny odpoczynek, racz mu dać, Panie…

2. Przeżywamy radość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia wielkanocne: Niech nasz Pan, Jezus Chrystus, który pokonał śmierć, szatana i grzech, zagości z darem Pokoju w naszych sercach, rodzinach i społecznościach! Niech ten Pokój ogarnie cały świat, a szczególnie da wytchnienie Ukrainie! Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

3. Rozpoczęliśmy oktawę wielkanocną, a w roku liturgicznym- nowy, radosny Okres Wielkanocny. W piątek w czasie oktawy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W Poniedziałek Wielkanocny- Msze święte w porządku niedzielnym. Taca przeznaczona jest na KUL, WT UAM i szkoły katolickie. W najbliższy wtorek Msza św. będzie wieczorem- o 18.00.

5. W środę, 20.04., przypada 20. rocznica ingresu Arcybiskupa Metropolity Stanisława Gądeckiego. Polecajmy jego posługę w naszych modlitwach.

6. Dziękujemy życzliwym Parafianom za budowę i piękne udekorowanie kaplicy adoracji i grobu Pańskiego, wystrój kaplicy w Zbęchach, przeprowadzenie transmisji Triduum Paschalnego. Darczyńcom i Jubilatom dziękujemy za kwiaty, wszystkim Ofiarodawcom za ofiary złożone na kwiaty do grobu oraz daninę diecezjalną. Dziękujemy Strażakom za wartę przy grobie Pańskim i asystę w czasie Wigilii Paschalnej, Służbie Liturgicznej, p. Organiście, pocztom sztandarowym, niosącym feretrony i baldachim za posługę w czasie uroczystych celebracji liturgicznych. Wszystkim Parafianom za ducha modlitwy i aktywne włączanie się w życie Wspólnoty.

7. Za tydzień- II Niedziela Wielkanocna- czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego oraz początek Tygodnia Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną.

8. Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia dzisiaj i jutro po Mszy św. o 11.30, od wtorku do soboty kwadrans przed Mszą wieczorną. W przyszłą niedzielę koronka wraz z nowenną o 15.00.

9. Spotkanie Grupy Misyjnej Dzieci z misjonarzem werbistą z Indonezji- w niedzielę, 24.04. Gromadzimy się w kościele na koronce do Bożego Miłosierdzia o 15.00, a potem przejdziemy do sali parafialnej.

10. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki” i kwartalnik redakcji Przewodnika, pt.: ,,Historia”.

11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z os. Witosa: Łabiński, Weinert, Kajoch, Ciesielski. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Gołemka i Wojciechowska.

Pomoc dla Ukrainy