OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 20. NIEDZIELA ZWYKŁA– 14.08.2022

1. W liturgii nadchodzącego tygodnia: w poniedziałek uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze święte z błogosławieństwem ziół i kwiatów w porządku niedzielnym, zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną, w środę, wsp. św. Jacka, pr., w czwartek wsp. bł. Sancji Szymkowiak, dz., w sobotę wsp. św. Bernarda, op. i dK.

2. Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. Wojciech Tomaszewski z Gierłachowa, który został pochowany w czwartek, 11.08.2022 na cmentarzu w Lubiniu. Wieczny odpoczynek, racz Mu dać, Panie…

3. Ruszyła strona internetowa naszego cmentarza parafialnego z wyszukiwarką grobów. Można zapoznać się z nowym planem cmentarza i zaktualizowaną numeracją grobów, pod adresem: https://cmentarzjerka.pl

4. We wtorek o 16.30, spotkanie scholi.

5. W tym tygodniu nasi ministranci, Filip, Łukasz i Bartosz wyruszą na kurs lektorski do Poznania. Wspierajmy ich naszą modlitwą i bierzmy z nich przykład zaangażowania się w pełnienie posług liturgicznych w naszej wspólnocie, takich jak: czytanie słowa Bożego, śpiew psalmu oraz aklamacji Alleluja, odczytywanie próśb modlitwy powszechnej oraz przynoszenie darów ofiarnych do ołtarza.

6. W związku z wyjazdem na pielgrzymkę do Medjugorje, od 20-29.08.2022, biuro parafialne będzie nieczynne. Zgłaszanie pogrzebów będzie możliwe telefonicznie.

7. Pielgrzymka do Lichenia z naszej parafii wyruszy 15.09.2022 (czwartek) o godz. 7.00. Zapisy pod nr tel. 535 243 245 (Teresa Dominiczak), lub 609 328 815 (Anna Józefiak).

8. Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Forum Duszpasterskim w Poznaniu, które odbędzie się w sobotę, 17.09.2022, w kościele św. Rocha oraz Centrum Wykładowo- Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej. Zapisy na wyjazd u pani katechistki Anny Ryby (884 111 347).

9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. Szkolnej: Józefowski, Surmacewicz, Urbaniak, Dominiczak senior. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Michałowska i Michalska.

10. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, pozostałe tytuły do zabrania.

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia pracy lub urlopu!