OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 12. NIEDZIELA ZWYKŁA– 19.06.2022

1. Za nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Serdeczne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację Eucharystii i procesji. Dziękujemy za przygotowanie i przystrojenie miejsca celebracji, ustawienie krzeseł, rozstawienie namiotu, niesienie baldachimu, sztandarów i feretronów oraz budowę ołtarzy. Dziękujemy Pani Sołtys i Radzie Sołeckiej w Jerce, Druhom Ochotniczej Straży Pożarnej, Kołu Gospodyń Wiejskich, Mieszkańcom Zbęch, Mieszkańcom Gierłachowa, Mieszkańcom ul. Polnej, Leszczyńskiej i Ogrodowej, Panu organiście, Panu szafarzowi, Ministrantowi ceremoniarzowi, Służbie Liturgicznej, Dzieciom I- Komunijnym, Dziewczynkom sypiącym kwiatki wraz z Rodzicami oraz Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji uroczystości oraz za wspólną modlitwę.

2. W liturgii nadchodzącego tygodnia: we wtorek wsp. św. Alojzego Gonzagi, zak., w czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i zakończenie ,,tradycyjnej oktawy Bożego Ciała”- po Mszy św. procesja do czterech ołtarzy wokół placu przed kościołem, w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa- Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów- po Mszy św. procesja wokół placu przed kościołem.

3. Z radością pragniemy poinformować, że w sobotę, 18.06.2022, na uroczystej Mszy św. w Katedrze Poznańskiej, ks. Arcybiskup Metropolita ustanowił dla naszej parafii nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej, pana Grzegorza Kaźmierczaka ze Zbęch. Dziękujemy Mu za podjęcie trudu formacji na szafarza oraz życzymy gorliwej posługi w naszej wspólnocie. Przypominamy, że zadaniem szafarza jest nie tylko pomoc kapłanom w rozdawaniu Komunii Świętej podczas liturgii, ale również pogłębione życie eucharystyczne, oraz zanoszenie Eucharystii do chorych.

4. Szkoła Katechistów przy Wydziale Teologicznym w Poznaniu ogłasza nabór kandydatów. Przy odpowiedniej ilości chętnych zajęcia mogą być prowadzone w Gostyniu. Zachęcamy do podjęcia kolejnych posług w parafii. Zgłoszenia po Mszach św. w zakrystii.

5. Na zakończenie oktawy prosimy o ustawienie czterech ołtarzy na placu przed kościołem: I ołtarz- Zbęchy, II ołtarz- Gierłachowo, III ołtarz- Jerka, os. Brzozowiec, IV ołtarz- Jerka, pl. Powstańców.

6. Do końca oktawy Msze św. za mieszkańców poszczególnych części parafii (również we wtorek) o 18.00. Po Mszy procesja wokół placu przed kościołem wraz z nabożeństwem czerwcowym.

7. We wtorek o 16.30, spotkanie scholi.

8. Msza św. na zakończenie Roku Szkolnego dla ZS w Jerce, w piątek, 24.06.2022 o 8.15.

9. W sobotę o 12.00 zbiórka dla ministrantów.

10. W niedzielę o 15.00 spotkanie Stowarzyszenia Najświętszej Rodziny.

11. Po dwóch latach ograniczeń powraca Poznańska Pielgrzymka na Jasną Górę. W naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów grup- Opalenica- Kościan- Gostyń, w liczbie 60 os. Pielgrzymi przyjdą w dniu 6.07. (środa) ok. 18.30 i pozostaną na nocleg. Rodziny chętne do przyjęcia pielgrzymów, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii po Mszach św.

12. Z kiermaszu emblematów eucharystycznych, Dzieci z Grupy Misyjnej wraz z opiekunami, zebrali 646,50 zł na cele misyjne. Dziękujemy nabywcom, za wsparcie akcji.

13. Spotkanie Młodych ,,Paradiso” na Świętej Górze w Gostyniu- od 28.06-2.07.2022. Szczegółowe informacje na stronie internetowej paradiso.org.pl.

14. Dziękujemy za sprzątanie kościoła oraz kwiaty. O kolejne sprzątanie, prosimy Rodziny z ul. 3 Maja: Dodot nr 34, Małecki senior, Głód nr 27, Wawrzyniak. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach, prosimy Rodziny: Nowak i Kokocińska.

15. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Przewodnik- Historia” oraz ,,Mały Przewodnik” dla dzieci.

16. Na stoliku z prasą wyłożyliśmy ulotki dotyczące postaw i gestów liturgicznych. Prosimy, aby znalazły się w każdym domu, celem przypomnienia treści zeszłorocznych rekolekcji adwentowych.

17. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia!

Boże Ciało 16.06.2022r. [1 z 14]