OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 23. NIEDZIELA ZWYKŁA- 5.09.2021

1. W liturgii tygodnia: w środę święto Narodzenia NMP- Matki Bożej Siewnej, obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion na zakończenie Mszy św. o 18.00. Od 12-18 września będziemy obchodzić w Kościele Tydzień Wychowania, stąd w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.

2. W czwartek po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi u kapłana z innej parafii- od 19.15-20.00

3. W sobotę wycieczka rowerowa wraz z ogniskiem dla ministrantów. Jeśli chciałyby dołączyć dzieci, które zapisały się do scholi, to zapraszamy. Dzieci można zgłaszać telefonicznie. Rodziców proszę o kontakt w sprawie organizacji i pomoc w opiece. Zbiórka o 11.30 przed kościołem. Przewidziany powrót ok. 16.30.

4. Rozpoczynamy przygotowanie do I Komunii Świętej. W przyszłą niedzielę po Mszy o 11.30 w zakrystii odbieramy Deklarację Rodziców Dziecka Pierwszokomunijnego. Wypełnioną deklarację przynosimy na indywidualne spotkanie i rozmowę duszpasterską z proboszczem.
Na spotkanie będzie można zapisać się pobierając deklarację.

5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz kwiaty. Za kwiaty dziękujemy również Jubilatce. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ul. Działkowej: Zubaczyk, Banaszak, Adamski, Jaszkiewicz. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Bukowiecka i Ławniczak.

6. W imieniu organizatorów zapraszamy na 7. pieszą Kopaszewską Drogę Krzyżową, która odbędzie się 12 września pod hasłem ,,Szlakiem niewiast”. O 12.00 Msza św. w kaplicy w Kopaszewie, o 12.30 wymarsz na szlak. Ze względów epidemiologicznych organizatorzy proszą o rejestrację online lub na bezpośrednio na miejscu. Dodatkowe informacje i program na plakacie w gablocie i na stronach internetowych: www.droga.epralat.edu.pl oraz www.bonum.adipisci.pl.

7. Do nabycia prasa: ,,Przewodnik Katolicki”, ,,Mały Przewodnik Katolicki”, ,,Misyjne Drogi”, do zabrania ,,Dobre Nowiny”.

8. Przypominamy o rekolekcjach dla członków Żywego Różańca w Gostyniu od 22-24 października 2021, koszt 170 zł. Zgłoszenia u pani Nadzelatorki.

9. Przypominamy, że od września powracają Msze poranne we wtorki i w soboty o 8.30 oraz sobotnia Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczornej do 20.00.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.