OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 4. NIEDZIELA ZWYKŁA- 31.01.2021

Boże Narodzenie

1. W liturgii tygodnia: we wtorek 2 lutego Ofiarowanie Pańskie- święto- Msze święte z błogosławieństwem gromnic oraz świec dzieci I Komunijnych: o 16.00 w Zbęchach, o 18.00 w Jerce. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego- modlimy się za powołanych do życia zakonnego oraz o nowe powołania. Przed kościołem zbiórka do puszek na klasztory klauzurowe; w piątek wsp. św. Agaty dz. i m., w sobotę wsp. św. mm. Pawła Miki i tow.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w Zbęchach- w czwartek od 15.30 i Msza św. o 16.00. Spowiedź św. w Jerce- w piątek od 17.00 i adoracja w ciszy, Msza św.o 18.00. W sobotę o 7.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minutowe rozważanie nad tajemnicami Ewangelii, o 8.00 Różaniec prowadzony przez WŻR, o 8.30 Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP.

3. Odwiedziny chorych tylko na wyraźne zgłoszenie w piątek od 10.00.

4. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy oraz ofiarę na świece i kwiaty. O kolejne sprzątanie prosimy Rodziny z ulicy Ogrodowej: Hytry senior, Markwitz, Maciejewski, Kolańczyk. O sprzątanie kaplicy w Zbęchach prosimy Rodziny: Suchora i Kurasińska.

5. W związku z bardzo wysokimi kosztami wywozu śmieci z cmentarza (1444,23 zł- za kontener- od lipca już 5 razy), apelujemy o ograniczenie produkcji śmieci. To co możemy, zabierajmy ze sobą, bio- odpady kompostujmy w przydomowych kompostownikach, ograniczmy produkcję toksycznego i szkodliwego dla środowiska plastiku. Prosimy o rozwagę, odpowiedzialność i obywatelską postawę dla naszego wspólnego dobra. Pamiętajmy też, że większym pożytkiem duchowym dla Zmarłych, jest nasza modlitwa i zyskiwanie odpustów zupełnych, aniżeli najpiękniejsze nawet dekoracje na grobie.

6. W zakrystii można się zaopatrzyć w ręcznie malowane butelki na wodę święconą i modlitewnik za wstawiennictwem bł. br. Józefa Zapłaty- za dobrowolną ofiarę. Zostało nam jeszcze kilka książeczek kolędowych, można zabrać i komuś ofiarować. Mamy również do nabycia płyty CD z chrześcijańską muzyką zespołu Trzecia Godzina Dnia- ,,TGD”- 39 zł.

7. Do nabycia prasa: Przewodnik Katolicki z dodatkiem ,,5 minut z Bogiem” na luty, Mały Przewodnik dla dzieci o św. Walentym oraz darmowa gazeta ,,Dobre Nowiny”.

8. Z powodu hałasu związanego z remontem, Msze św. we wtorki będą się odbywały wieczorem o godz. 18.00, do odwołania.

9. Wprowadziliśmy Msze św. w każdą sobotę rano o 8.30. W związku z tym sprzątanie kościoła rozpoczynamy po zakończeniu Mszy, ok. 9.00.